Malování na hedvábí – kravaty

Datum / čas:
18/11/2018
10.00 - 13.00

Zbývá míst: 7


„Kravata –  zbraň džentlmenů, aneb jak se malují a nosí hedvábné kravaty.“

 

Naše lektorka, umělkyně původem ze Zlína žijící a tvořící ve francouzských Antibes, Daniela Foltýnová, přijíždí do Zlína a nabízíme vám možnost účastnit se jejích kurzů v Mojí dílně.

 

Dopolední možnost namalovat si autorskou a originální kravatu zpestří povídání o historii a současnosti kravat. Vždyť kravata se objevila poprvé již za krále Ludvíka XIII. a dnes už je součástí nejen mužského, ale i ženského šatníku. A protože dnes na světě existují i samostatná muzea kravat, a to nejen v USA, ale i u nás v Evropě -například v Záhřebu nebo blízko Lyonu ve Francii, zajdeme nejen trochu do historie, ale podíváme se na kravatu i v současné módě.
Kurz je určen pro začátečníky, ale i pro všechny ty , kteří už radost z malování na hedvábí objevili a chtějí zkusit dekorovat další možný kus pro svůj šatník nebo připravit již vánoční překvapení. Kravata může obsahovat i osobní znak, jako například iniciály…

 

 

 

 

Cena kurzu je 490 Kč – včetně hedvábné kravaty a barev na hedvábí.

 

Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 1811,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době (nepřijímáme karty).

 

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

 

O lektorce:

„Kurz malby na hedvábí je možnost seznámit se s touto technikou a nechat se nadchnout něžnou možností spojení tohoto noblesního materiálu přes štětec s námi a naší energií, vnímavostí a citlivou stránkou našeho já. Udělám vše pro to, aby se mi to se všemi účastníky podařilo..“ Daniela Foltýnová

Mgr. Daniela Foltýnová, po obdržení diplomu na Pedagogické fakultě v Brně, odchází do Paříže, kde se specializuje na grafickou tvorbu.
V roce 1995 se stěhuje na jih Francie a opět se vrací k textiliím, pedagogické práci a  věnuje se  i dále  realizacím česko-francouzských kulturních a uměleckých projektů.
Vedle tvůrčí práce ve svém ateliéru, pracuje s handicapovanými  dětmi, seniory, a  zajímá se o arteterapii.
V České republice, díky asociaci  Atelier Le Jardin de Soie představila několik umělců, například šansoniérku a klavíristku  Peggy Polito, francouzského fotografa Jacquese Renoira, slavného potomka  Augusta Renoira   nebo choreografa a tanečníka Chaunera Gallana., se kterým  v roce 2013 uvedla  ve zlínském divadle Malá scéna, taneční premiéru a společné dílo klasického baletu v moderním podání „Le Marki au pays de la soie“.

 

 

Těšíme se na vás! :)

 

 


Rezervace:

Typ lístku Cena Počet míst
standardní vstupenky
do poznámky prosím připište, zda jste začátečník či pokročilý
490,00


Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?