Základy tradičního krejčovství – víkendový

Datum / čas:
27/01/2018 - 28/01/2018
13.00 - 19.00

Zbývá míst: 8


Mým posláním, potažmo posláním Mojí dílny, je poskytovat ženám prostor k tvoření a přivádět je, vás, zpět k této krásné činnosti, kterou řada z nás již zapomněla. Posláním Kataryny Kuprysyuk, lektorky tradičního krejčovství, je učit ženy navrhovat, šít a nosit své vlastní originální šaty.

 

Kataryna mě nadšeně kontaktovala hned po tom, co se o Mojí dílně dozvěděla. Vycítila, že se naše poslání krásně doplňují a rozjela se za mnou z Olomouce do Zlína. Tento kurz je v řadě našich společných kurzů již čtvrtým.

 

Kataryna je původem z Ukrajiny, což vám ihned prozradí její přízvuk, ale také roztomilá upovídanost a bezprostřednost. Mluvila se mnou o své velké vášni, která ji provází již od dětství – šaty šila nejdříve pro panenky, pak pro sebe, pro rodinu, nyní je majitelkou krejčovského salónu pro ženy v Olomouci. Když mluví o své práci, celá září. Nemá ráda, když  se ji říká švadlenka, raději svou práci nazývá krejčovinou. Nejde totiž o práci s úpletem, jednoduché střihy a rychle „spíchnuté“ oblečení. Kataryna se s každou svojí zákaznicí setkává několikrát. Na první schůzce mluví o tom, na jakou jsou šaty příležitost, kdo je jejich nositelka, co má ráda a jak by se v šatech  ráda cítila, pak společně volí střih, materiál a drobné detaily. Ženy pak přicházejí na zkoušky šatů a na konci jsou svědkyněmi drobných ručních úprav. Šaty jsou šity přesně na jejich tělo a pro jejich duši. Jak říká Kataryna „Na konci jsou to ty šaty, ne nějaké šaty, ale ty jedny a jediné šaty, které pak žena nosí mnoho let a stanou se jejími nejoblíbenějšími. Vloží do nich svoji energii a cit. Takové šaty mají úplně jinou hodnotu než šaty, které na začátku neznají svého nositele a jsou šity jako jedny ze sta.“

 

Kataryna se svojí značkou Krejčovství K.K. pro vás vytvořila intenzivní víkendový kurz šití na dvě celá odpoledne a večery. Půjde o termíny 27. a 28.ledna, vždy od 13. do 19.hodin. Přestávky si budete dávat v průběhu lekcí dle Vaší potřeby.

 

Kurz je pro naprosté začátečníky a mírně pokročilé. Cílem kurzu je odhalit a dát průchod vašim tvůrčím dovednostem, které v sobě nosí každý z nás. V těchto 14ti hodinách vám Kataryna odhalí mnoho ze svých pracovních postupů, technik a vychytávek v šití, střizích a práce s látkami. Kataryna vám představí svou filosofii „krejčovství jinak“.

 

Účastníci popřemýšlí před kurzem o tom, co by si rádi ušili a z kurzu odnesli. Přihlášeným pak zprostředkujeme kontakt s lektorkou a můžete konzultovat plánované střihy, nákup materiálu či vhodnost šicího stroje.

 

Cena kurzu je 2.630 Kč. Na kurz je nutné přinést si vlastní materiál. Šicí stroje je možné zapůjčit si  od lektorky po předchozí domluvě.

 

 

 

Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 270102,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době (nepřijímáme karty).

 

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNÍ OD REZERVACE. 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na vás!

 


Rezervace:

Typ lístku Cena Počet míst
standardní vstupenky 2 630,00


Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?