Pondělí 10:00 Šikovné ručičky

V tomto kurzu se zaměříme na ty nejmenší, kteří už si doma vyzkoušeli kreslit pastelkami a rádi by to zkusili i s barvami, křídami, nůžkami, lepidlem, nebo i keramickou hlínou a dalším zajímavým materiálem k prozkoumání. Je to skvělá příležitost se vyjádřit jinak, než mluvením.

 

V tomto věku neočekáváme od dětí výsledek v podobě úhledně namalovaných obrázků, ale zaměřujeme se na průběh činnosti, na zážitek a možnost užít si výtvarný materiál. Výtvarná tvorba je pro děti jedinečnou možností, jak rozvíjet vlastní kreativitu v široké míře. Pro rodiče zase příležitost strávit s dětmi společný tvořivý čas.

 

Každou hodinu začneme pohádkou, nebo básničkou od které se bude odvíjet následující tvoření. Činnosti jsou krátké a buď necháme dítě tvořit samo, nebo lehce pomáháme. Cílem je nechat dítěti co největší volnost a být k ruce, když bude potřebovat pomoct. Témata k tvorbě slouží spíše jako nápady, ne povinnost.

 

S dětmi budeme cákat barvami, foukat do nich, namáčet v nich ruce a nohy, lepit k sobě různé materiály, patlat se v hlíně….ale hlavně se bavit. V létě budeme využívat přírodní materiály, co najdeme venku a v zimě taky tak :)

 

Lektorkou kroužku je Tereza Kučerová:

„Tvoření mě baví už od dětství a doteď se mě nepustilo. Jako malá jsem tvořila v keramické dílně mého otce. Pak jsem vystudovala uměleckoprůmyslovou školu sklářskou ve Valašském Meziříčí. Nyní pracuji jako volnočasový pedagog ve Středisku volného času Domeček, taky ve VM- keramika, výtvarka, malba na obličej, tábory…. Je to taková vzájemná výměna, když mají z tvoření radost ostatní, mám pak radost i já, že to má smysl =)“ 

 

Kroužek bude rozdělen na dvě skupiny:

 

SUDÝ TÝDEN
termíny lekcí: 17.9., 1.10., 15.10., 12.11., 26.11., 10.12., 7.1., 21.1.

 

LICHÉ TÝDNY
termíny: 10.9., 24.9., 8.10., 22.10., 5.11.,  19.11., 3.12., 17.12., 14.1.

 

Kapacita je 6 míst (6 dětí + 6 maminek).

 

Školní pololetí obsahuje 9 lekcí. Cena každé při rezervaci a platbě celého semestru je 100 Kč, tedy 900 Kč za celé pololetí. Kroužek je možné navštěvovat také jednorázově, a to v případě, že místa nebudou obsazena pravidelnými účastníky. Při jednorázovém vstupu je cena 140 Kč/lekci. V ceně je veškerý materiál a péče lektorky.

 

Vaše místa si rezervujte zasláním e-mailu na info@mojedilna.eu, nebo na kavárně Mojí dílny.

Platbu prosím proveďte do 3 pracovních dní od rezervace.

Platbu je možné provést v hotovosti na kavárně Mojí dílny, nebo převodem na účet 2601194268 / 2010 s variabilním symbolem 292018.

 

S jakýmkoliv dotazem nás neváhejte kontaktovat e-mailem nebo telefonicky 604 388 685.

Těšíme se na vás! :)

 

 

 

 

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?