Kaligrafické tvoření

Datum / čas:
09/11/2018
16.00 - 20.00

Zbývá míst: 6


ITALIKA – verzálky a KALIGRAFICKÉ TVOŘENÍ

 

Tento jednodenní kurz, v pátek 9. 11. od 16 do 20 hodin, je určen pro ty, kteří již kurz kaligrafie italiky- malá písmena (minusky) již absolvovali a chtějí své znalosti dále rozšiřovat.

S kaligrafií je to jako s ostatními uměleckými obory, když se „umí“, vypadá tak jednoduše a přirozeně. Abyste se však dostali do této fáze, je třeba cvičit a zkoušet.

Kurz je určen pro ty, kteří již absolvovali min. jeden kurz Lenky Baroňové a mají zvládnutou základní malou abecedu renezanční italiky. Ti mohou v pátek přijít, naučit se velká písmena (verzálky) a užít si tvoření a hru s písmeny. Připraveno je téma blahopřejné kartičky s „vé“ obaly, opatřené stužkami a mašlemi. Doplnit se mohou slepotiskovými ražbami a vysekávanými okrajovými bordurami. Ručně vyrobeným a nadepsaným blahopřáním jistě potěšíte své blízké a přátele.

Těšíme se na všechny, kteří rádi píší a mají zájem obohatit dosavadní zkušenosti o něco nového.
Účastníci si přinesou pera, tuše a ostatní psací pomůcky z předchozích kurzů. Ti, kteří absolvovali více kurzů, přineste si všechny typy. Ostatní materiál zajistí lektorka.

Cena kurzu je 1.200 Kč.

Kurz kaligrafie povede odb. as. FMK UTB ve Zlíně M. A. Lenka Baroňová. Studovala na Střední umělecko-průmyslové škole v Uherském Hradišti obor grafika (1979‒1983), a na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze dva ateliéry: grafiku‒plakát a knižní kulturu‒písmo (1985‒1991). Věnovala se grafickému designu, v reklamních agenturách i na volné noze. V současnosti se nejvíce zabývá kresbou a kaligrafií. Od roku 2000 pedagogicky působí na Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, učí dějiny písma, typografii a kaligrafii. Organizuje přednášky, workshopy, soutěže, vede kurzy kaligrafie pro veřejnost. Z posledních výstav: Kresby a kaligrafie (Velké Losiny), Jako v bavlnce (Mikulov), Fenomén kniha (Brno), Fenomén papír (Zlín), Rodinné stříbro (Otrokovice), Biotypo (Riga – Lotyšsko) a Moji přátelé (Belgie).

 

Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 912,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době (nepřijímáme karty).

 
KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na vás.

 

Těšíme se na vás.

 

 


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?