Kaligrafické tvoření – dvoudenní kurz

Datum / čas:
01/06/2018 - 02/06/2018
0.00

Zbývá míst: 4


Tento kurz  se sestává ze dvou lekcí – v pátek  1.6. od 16 do 20 a v sobotu 2.6. od 14 do 18. Je určen pro naprosté začátečníky a mírně pokročilé.

 

S kaligrafií je to jako s ostatními uměleckými obory, když se “umí”, vypadá tak jednoduše a přirozeně. Abyste se však dostali do této fáze, je třeba cvičit a zkoušet. Tento dvoudenní kurz vás provede tréninkem i následnou hrou.

 

Tento dvoudenní kurz je v Mojí dílně novinkou. Program je připraven následovně: první den nacvičíme jednotlivé tvary písma. Druhý den budeme tvořit z předchozích zkušeností. Připraveno je téma psaní písma do kruhu spolu se středovým motivem kresby a akvarelu. Kruhové motivy vypadají velmi efektně a dají se zarámovat jako obraz.

 

Pokud jste v kaligrafii již absolvovali některý z kurzů Lenky Baroňové a nechcete si abecedu zopakovat, můžete se přihlásit na stejný kurz, pouze jednodenní, ve kterém už nebudete nacvičovat abecedu a budete si rovnou s písmem hrát.

Kurz je určen zejména těm, kteří už absolvovali kterýkoliv kurz kaligrafie plochým perem (latinka, gotika ve velké nebo malé velikosti), ale mohou se připojit i začátečníci. Jen je potřeba, abyste dali předem vědět mailem na adresu baronova@utb.cz, který kurz jste již navštívili, aby bylo možno připravit vám vzorníky na míru.

 

Těšíme se na všechny, kteří rádi píší a mají zájem obohatit dosavadní zkušenosti o něco nového.
Pro každého účastníka kurzu je přichystán balíček psacích potřeb, vzorníky a další psací drobnosti jako dárek. Ti, kteří už vlastní pera z předchozích kurzů, si je vezmou s sebou. Dostanou pero jiné velikosti nebo štětec.

 

Kurz se sestává ze dvou odpoledních lekcí: pátek 1.června od 16 do 20 hodin + sobota 2.června od 14 do 18 hodin.

 

Cena kurzu je 1.530 Kč.

 

Kurz kaligrafie povede odb. as. FMK UTB ve Zlíně M. A. Lenka Baroňová. Studovala na Střední umělecko-průmyslové škole v Uherském Hradišti obor grafika (1979‒1983), a na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze dva ateliéry: grafiku‒plakát a knižní kulturu‒písmo (1985‒1991). Věnovala se grafickému designu, v reklamních agenturách i na volné noze. V současnosti se nejvíce zabývá kresbou a kaligrafií. Od roku 2000 pedagogicky působí na Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, učí dějiny písma, typografii a kaligrafii. Organizuje přednášky, workshopy, soutěže, vede kurzy kaligrafie pro veřejnost. Z posledních výstav: Kresby a kaligrafie (Velké Losiny), Jako v bavlnce (Mikulov), Fenomén kniha (Brno), Fenomén papír (Zlín), Rodinné stříbro (Otrokovice), Biotypo (Riga – Lotyšsko).

 

 

Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 1062018,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době (nepřijímáme karty).

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

Těšíme se na vás.

 

 


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?