Kaligrafie pro pokročilé – Renezanční Italika

Datum / čas:
09/02/2018 - 10/02/2018
0.00

Zbývá míst: Pouze náhradníci


Kaligrafie je umění krasopisu. Jde o výtvarné umění, ve kterém hraje hlavní roli písmo.

Kaligrafie se liší od typografie. Jednotlivé znaky jsou proměnlivé a spontánní, obsahují jedinečnou improvizaci okamžiku psaní. Psané písmo bylo až do nástupu knihtisku jediným způsobem vytváření písemných informací. Ve chvíli, kdy se tištěné písmo rozšířilo a v knižní produkci nahradilo psaní, kaligrafie se přesunula do oblasti kancelářské, listinné a umělecké. Tento okamžik lze považovat za počátek latinkové kaligrafie jako umělecké oblasti.

 

V tomto dvoudenním pokračovacím kurzu prohloubíme zkušenosti s renezančním písmem cancellaresca italica. Naučíme se psát malá i velká písmena abecedy plochým perem ve velmi malé velikosti a doplníme je dekorativními prvky. Nová velikost umocní krásu písma. Je vhodná pro psaní většího množství textu na pozvánky a popisky. Na konci kurzu nakaligrafujeme text na dárkovou nebo jinak tematicky laděnou kartičku. Pro každého účastníka je v ceně kurzu přichystán balíček psacích potřeb, tuš, vzorníky a malý dárek.

 

Kurz se sestává ze dvou odpoledních lekcí: pátek 9.února od 16 do 20 hodin + sobota 10.února od 13 do 17 hodin.

 

 

Cena kurzu je 1.530 Kč.

 

Kurz kaligrafie povede odb. as. FMK UTB ve Zlíně M. A. Lenka Baroňová. Studovala na Střední umělecko-průmyslové škole v Uherském Hradišti obor grafika (1979‒1983), a na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze dva ateliéry: grafiku‒plakát a knižní kulturu‒písmo (1985‒1991). Věnovala se grafickému designu, v reklamních agenturách i na volné noze. V současnosti se nejvíce zabývá kresbou a kaligrafií. Od roku 2000 pedagogicky působí na Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, učí dějiny písma, typografii a kaligrafii. Organizuje přednášky, workshopy, soutěže, vede kurzy kaligrafie pro veřejnost. Z posledních výstav: Kresby a kaligrafie (Velké Losiny), Jako v bavlnce (Mikulov), Fenomén kniha (Brno), Fenomén papír (Zlín), Rodinné stříbro (Otrokovice), Biotypo (Riga – Lotyšsko).

 

 

Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 9012018,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době (nepřijímáme karty).

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

Těšíme se na vás.

 

 

bez-nazvu-6    


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?