Moje Dílna - kavárna a kreativní dílna

Kaligrafie pro začátečníky – Renezanční Italika – malá písmena

Kaligrafie pro začátečníky – Renezanční Italika – malá písmena

Datum / čas:
03/09/2018
15.00 - 19.00

Zbývá míst: 5


Kaligrafie je umění krasopisu. Jde o výtvarné umění, ve kterém hraje hlavní roli písmo.

 

V tomto kurzu se naučíme psát plochým perem malá písmena abecedy krásného renezančního písma cancellaresca italica. Na konci kurzu barevně nakaligrafujeme kratší text na dárkovou nebo jinak tematicky laděnou kartičku. Pro každého účastníka kurzu je přichystán balíček psacích potřeb, vzorníky a další psací drobnosti jako dárek.

 

Zveme všechny, kteří mají rádi upravené písmo s kouskem historie. Kurz je vhodný pro dospělé a větší děti (od cca 12 let), lépe pro praváky ale i leváky. Účastníci kurzu píšící levou rukou mají někdy počáteční obtíže, ale kurz také s úspěchem absolvovali.

 

 

Cena kurzu je 1130 Kč.

 

Kurz kaligrafie povede odb. as. FMK UTB ve Zlíně M. A. Lenka Baroňová. Studovala na Střední umělecko-průmyslové škole v Uherském Hradišti obor grafika (1979‒1983), a na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze dva ateliéry: grafiku‒plakát a knižní kulturu‒písmo (1985‒1991). Věnovala se grafickému designu, v reklamních agenturách i na volné noze. V současnosti se nejvíce zabývá kresbou a kaligrafií. Od roku 2000 pedagogicky působí na Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, učí dějiny písma, typografii a kaligrafii. Organizuje přednášky, workshopy, soutěže, vede kurzy kaligrafie pro veřejnost. Z posledních výstav: Kresby a kaligrafie (Velké Losiny), Jako v bavlnce (Mikulov), Fenomén kniha (Brno), Fenomén papír (Zlín), Rodinné stříbro (Otrokovice), Biotypo (Riga – Lotyšsko).

 

 

Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 309,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době (nepřijímáme karty).

 

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

Těšíme se na vás.

 

 


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?