Keramický workshop – SVĚTÝLKA

Datum / čas:
03/03/2024
9.00 - 13.00

Zbývá míst: 3


Na tomto kurzu si vyzkoušíte práci s hlínou na kruhu i v ruce. Lektorkou je Jana Šnédarová, pomocná lektorka Tereza Kučerová.

“SVĚTÝLKA”, tak pojmenovala naše nová keramička svůj první workshop v Mojí dílně.

Proč? Zima je obdobím dlouhých nocí a světýlka je přesně to, co v této době pozvedá mysl i ducha.

Ačkoliv je Jana Šnédarová nováčkem v Mojí dílně, rozhodně není nováčkem ve světě hliněného řemesla. Je to zkušená keramička, točířka i lektorka. Jana se práci s hlínou věnuje od dob studií na SUPŠ v Uherském Hradišti a stále ji to nesmírně baví a naplňuje. Tvoří hlavně užitkovou keramiku  (hrnky, konvice, mísy, pícky..) a vedle toho ráda objevuje staré tradiční technologie a postupy jako je třeba pálení v peci na dřevo.

Tento kurz je navržen pro pět osob. Budou se vám věnovat dvě lektorky. Jana Šnédarová vás provede prací na keramickém kruhu, lektorka Tereza Kučerová vám pomůže s dokončovacími pracemi. Každý student dostane jednu keramickou kouli, zavadlou tak akorát, abyste do ní mohli vyřezávat svoje dekory. Tato koule pak bude sloužit jako svícen.

Střídavě budete také pracovat na kruhu, na kterém si s pomocí lektorky vytočíte aromalampu. Tu můžete také zdobit výřezy.

My pak v dílně výrobky vypálíme. Nebudeme je již glazovat. Studenti si výrobky odnášejí po prvním výpalu. O tom, že jsou již připraveny k vyzvednutí, vás upozorníme SMS zprávou.

 

Kurz trvá 4 hodiny (240 minut) a je určen pro dospělé a děti starší 15ti let.

V ceně kurzu je zahrnutý hotový keramický polotovar (koule), materiál k výrobě aromalampy, použití nářadí a pomůcek, jeden v keramické peci a vedení lektorek.

 

Cena kurzu je 1.500 Kč.

 

 

Platba kurzu probíhá předem, bankovním převodem na účet 2601194268 / 2010, variabilní symbol 303.

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

JAK SE K NÁM DOSTANETE? TADY.

 

V případě dotazů volejte +420 604 388 685.

Těšíme se na Vás :)

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

 

 


Rezervace:

Typ lístku Cena Počet míst
standardní vstupenky 1 500,00


Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?