Keramika nejen pro seniory

Datum / čas:
21/07/2020
10.00 - 12.00

Zbývá míst: 4


Dopolední kurz keramiky je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit pracovat s tímto zemitým materiálem a vytvářet užitné i dekorativní předměty.

Kurz je zaměřen na modelování a tvarování z volné ruky, stavění z plátů a činností bez použití hrnčířského kruhu. Naučíme se základní práce s keramickou hlínou, její zpracování a použití.

 

Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i pokročilé. Budete zpracovávat individuální témata, přinášet si vlastní nápady a pracovat na svých projektech. Lektorka vás povede a zaštítí svými mnohaletými zkušenostmi. Nulové předchozí zkušenosti nejsou pro tento kurz překážkou.

 

Kurz je možné navštěvovat pravidelně (viz sekce Letní kurzy), nebo jednorázově a platit jednotlivé lekce.

Lektorkou je zkušená keramička a výtvarnice Jarmila Sítníková.

V ceně lekce je obsažen materiál na tvoření v rámci této lekce – 1 kg keramické hlíny, engoby, glazury, použití nářadí – a následný výpal. Cena lekce neobsahuje další návštěvy k dokončení výrobku, ty se opět platí.

 

Pro kompletní výrobu jednoho výrobku je z technologického postupu třeba minimálně dvou návštěv lekcí – na první lekci si výrobek vytvarujete, pak následuje schnutí, první výpal (přežah) a poté si přijdete na lekci výrobek namalovat (naglazovat). Ten pak putuje opět do keramické pece na ostrý výpal. Pro výrobu jednoho výrobku je tedy odstup mezi lekcemi min.2 týdny a čas od tvarování do vyzvednutí hotového výrobku může být 3 – 5 týdnů podle velikosti výrobku a časového harmonogramu výpalů. Také je tedy potřeba návštěva dvou lekcí.

 

    

 


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?