Keramika nejen pro seniory

Datum / čas:
15/10/2019
10.00 - 12.00

Zbývá míst: 3


Dopolední kurz keramiky je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit pracovat s tímto zemitým materiálem a vytvářet užitné i dekorativní předměty.

Kurz je zaměřen na modelování a tvarování z volné ruky, stavění z plátů a činností bez použití hrnčířského kruhu. Naučíme se základní práce s keramickou hlínou, její zpracování a použití.

 

Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i pokročilé. Budete zpracovávat individuální témata, přinášet si vlastní nápady a pracovat na svých projektech. Lektorka vás povede a zaštítí svými mnohaletými zkušenostmi. Nulové předchozí zkušenosti nejsou pro tento kurz překážkou.

 

Dle zvolených projektů a výrobků si osvojíte tyto techniky:
– modelování dle šablon, náčrtů,
– modelování z plátů a válečků,
– modelování 3D objektů,
– čištění a retušování,
– různé techniky zdobení,
– správné techniky glazování.

 

Lektorkou je zkušená keramička a výtvarnice Jarmila Sítníková.

 

Kurz bude probíhat každé úterý mimo prázdniny a svátky.

 

V ceně jednorázové návštěvy lekce je obsažen materiál na tvoření – 1 kg keramické hlíny, engoby, glazury, výpaly v keramické peci, použití nářadí. Jednorázová cena je chápána za návštěvu lekce s použitím materiálu a následný výpal. Cena neobsahuje výrobu kompletního výrobku.

Pro kompletní výrobu jednoho výrobku je z technologického postupu třeba minimálně dvou návštěv lekcí – na první lekci si výrobek vytvarujete, pak následuje schnutí, první výpal (přežah) a poté si přijdete na lekci výrobek namalovat (naglazovat). Ten pak putuje opět do keramické pece na ostrý výpal. Pro výrobu jednoho výrobku je tedy odstup mezi lekcemi min.2 týdny a čas od tvarování do vyzvednutí hotového výrobku může být 3 – 5 týdnů podle velikosti výrobku a časového harmonogramu výpalů.

 

 

    

 


Rezervace:

Typ lístku Cena Počet míst
standardní vstupenky 280,00
seniorský vstup 250,00


Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?