Kraslice – batika a sláma

Datum / čas:
06/06/2020
13.30 - 17.30

Zbývá míst: 3


Tento rok nám pandemie a s ní spojená vládní nařízení nedovolili uskutečnit kurzy kraslic. A jelikož jste již byli přihlášení a přáli jste si uskutečnit tyto kurzy i po Velikonocích, uvádíme jejich zhuštěnou a verzi nyní :)

Na tomto kurzu, který povede pan Pavel Poulíček, zkušený malér kraslic, se naučíte hned dvě techniky zdobení, a to BATIKU a SLÁMU.

 

BATIKA:

Nejstarší technikou zdobení kraslic je vosková batika. Horkým voskem se začíná malovat na bílé vajíčko, které se postupně namáčí do barvy – od nejsvětlejší po nejtmavší odstín. Vosk postupně zakrývá jednotlivé barevné plochy a po jeho odstranění získáme batikovaný vzor.

 

  

 

SLÁMA:

Tento typ kraslic se nazývá hanácký, protože se vyráběl hlavně v oblasti Hané. Drobně nastříhaná sláma se nalepuje na obarvená slepičí, husí i drobná křepelčí vejce. Pro tuto techniku se používá režná, ječná či ovesná sláma, která se namočí do vody, stéblo rozřeže a nastříhá podle potřebného vzorku. V minulosti se barvila plná vajíčka, a to buď v cibulových slupkách, v odvaru z ořechových slupek, v olšové kůře i v jiných barvicích lázních z domácích zdrojů. V současné době se barevná škála rozrostla díky umělým barvivům v mnohonásobně větší paletu.

   

 

Každou technikou si na kurzu ozdobíte dvě vejce. Odnášet si budete 4 kraslice. K účasti na kurzu není třeba žádná předchozí zkušenost. Na kurz si prosím přineste 3 ks vyfouknutých vajec (musí být bílé a bez značky). Po kurzu budete schopni zdobit kraslice těmito technikami již sami. Pan Poulíček také hledá pomocníka a následníka pokud si techniku zamilujete a budete se jí chtít věnovat na profesionální úrovni :)

 

 

Kurz je určen max. pro 8 osob. Uskuteční se při minimálním počtu 4 osob.

 

 

Cena kurzu je 500 Kč.

Platba kurzu probíhá předem, bankovním převodem na účet 2601194268 / 2010, variabilní symbol 606.

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

POZOR, TENTO KURZ PROBÍHÁ NA DÍLNĚ DROFA. Jak se k nám dostat na jdete zde https://dilnadrofa.cz/kudy-k-nam/.

 

V dílně dodržujeme nařízená hygienická opatření – 

  • desinfekce rukou při vstupu,
  • každý má vlastní stůl – 2m od ostatních studentů (pokud však přijdete s kamarádkou, můžete sedět spolu pokud si tak přejete),
  • účastníci nosí roušku, 
  • desinfekce prostor a nářadí po každém kurzu,
  • časté větrání prostor.

 

V případě dotazů volejte +420 604 388 685.

Těšíme se na Vás :)

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

Těšíme se na vás!

 

 

 

 

 

 

 


Rezervace:

Typ lístku Cena Počet míst
standardní vstupenky 500,00


Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?