Kraslice – “dužina”

Datum / čas:
03/03/2020
16.30 - 19.30

Zbývá míst: 10


Tento rok opět uvádíme pětidílnou sérii kurzů tradičního velikonočního zdobení s panem Poulíčkem, zkušeným malířem kraslic. Prvním způsobem zdobení a náplní tohoto kurzu je DUŽINA.

 

Technika zvaná “dužina”, nebo také “zdobení jezerní sítninou”, využívá ke zdobení kraslic dužinu jezerní trávy. Takto zdobená vajíčka měla svou specifickou funkci. Zavěšovala se ke stropnímu trámu a sloužila k výzdobě světnice, nebo sloužila jako chrastítka pro děti. Nejde o všeobecně rozšířenou techniku, má výrazně krajový omezený rozsah tam, kde se v přírodě vyskytovala jezerní sítina. Jezerní sítina je lidově zvaná šáší – proto se někde této technice říká šáškování.

 

S panem Poulíčkem si takto ozdobíte 2 – 3 vejce. K účasti na kurzu není třeba žádná předchozí zkušenost. Na kurz si prosím přineste 3 ks vyfouknutých vajec (musí být bílé a bez značky), kousky sametu, nebo sametové stužky z galanterie, ideálně tradiční barvy červenou, modrou, žlutou a zelenou, cca 10 cm na každé vejce.

 

Na kurzu se naučíte zdobit kraslice stylem “dužina”, získáte potřebné informace k materiálu a budete pak moci zdobit doma. Pan Poulíček také hledá pomocníka a následníka pokud si techniku zamilujete a budete se jí chtít věnovat na profesionální úrovni :)

 

 

Kurz je určen max. pro 10 osob. Uskuteční se při minimálním počtu 4 osob.

 

 

Cena kurzu je 350 Kč. Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete třemi způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 303,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době,
  • platbou kartou na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době.

 

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

Těšíme se na vás!

 

 

 

 


Rezervace:

Typ lístku Cena Počet míst
standardní vstupenky 350,00


Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?