Kraslice – “škrábané”

Datum / čas:
07/03/2020
14.00 - 17.00

Zbývá míst: 6


Tento rok opět uvádíme pětidílnou sérii kurzů tradičního velikonočního zdobení s panem Poulíčkem, zkušeným malířem kraslic. Druhým způsobem zdobení a náplní tohoto kurzu jsou kraslice ŠKRÁBANÉ.

 

Tvorba škrábaných kraslic vychází z původní mnohaleté lidové tvorby na Valašsku, kde základním motivem byl bílý škrábaný vzoreček připomínající krajku na černém podkladu. Tato černá barva má základ v přírodě, kdy se oloupala kůra z olše, nechala rozvařit v hrnci s vodou, vložila se vejce uvařila natvrdo a tato vajíčka se následně zdobila škrábanými motivy. Na závěr se kraslice natřela kůži od špeku, aby se docílilo pěkného lesku. Dnes se však již používají jiné barvy.

 

S panem Poulíčkem si takto ozdobíte 2 – 3 vejce. K účasti na kurzu není třeba žádná předchozí zkušenost. Na kurz si prosím přineste 3 ks vyfouknutých a nabarvených vajec. K barvení můžete použít potravinářské barvy nebo akrylový sprej. Vejce můžou být nabarvená i cibulí nebo jiným přírodním barvivem. Barvu vyberte tak, aby byla kontrastní s podkladem. Nevhodné jsou světlé barvy.

 

Na kurzu se naučíte zdobit kraslice škrábáním, získáte potřebné informace k materiálu a způsobu škrábání a budete pak moci zdobit doma. Pan Poulíček také hledá pomocníka a následníka pokud si techniku zamilujete a budete se jí chtít věnovat na profesionální úrovni :)

 

 

Kurz je určen max. pro 10 osob. Uskuteční se při minimálním počtu 4 osob.

 

 

Cena kurzu je 350 Kč. Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete třemi způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 703,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době,
  • platbou kartou na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době.

 

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

Těšíme se na vás!

 

 

 

 

 


Rezervace:

Typ lístku Cena Počet míst
standardní vstupenky 350,00


Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?