Kraslice – “sláma”

Datum / čas:
28/03/2020
14.00 - 17.00

Zbývá míst: 5


Tento rok opět uvádíme pětidílnou sérii kurzů tradičního velikonočního zdobení s panem Poulíčkem, zkušeným malířem kraslic. Pátým a posledním způsobem zdobení a náplní tohoto kurzu je SLÁMA.

 

Tento typ kraslic se nazývá hanácký, protože se vyráběl hlavně v oblasti Hané. Drobně nastříhaná sláma se nalepuje na obarvená slepičí, husí i drobná křepelčí vejce. Pro tuto techniku se používá režná, ječná či ovesná sláma, která se namočí do vody, stéblo rozřeže a nastříhá podle potřebného vzorku. V minulosti se barvila plná vajíčka, a to buď v cibulových slupkách, v odvaru z ořechových slupek, v olšové kůře i v jiných barvicích lázních z domácích zdrojů. V současné době se barevná škála rozrostla díky umělým barvivům v mnohonásobně větší paletu.

 

 

S panem Poulíčkem si takto ozdobíte 2 – 3 vejce. K účasti na kurzu není třeba žádná předchozí zkušenost. Na kurz si prosím přineste 3 ks vyfouknutých a nabarvených vajec. K barvení můžete použít potravinářské barvy nebo akrylový sprej. Vejce můžou být nabarvená i cibulí nebo jiným přírodním barvivem.

 

Na kurzu se naučíte zdobit kraslice stylem “sláma”, získáte potřebné informace k materiálu a budete pak moci zdobit doma. Pan Poulíček také hledá pomocníka a následníka pokud si techniku zamilujete a budete se jí chtít věnovat na profesionální úrovni :)

 

 

Kurz je určen max. pro 10 osob. Uskuteční se při minimálním počtu 4 osob.

 

 

Cena kurzu je 350 Kč. Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete třemi způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 2803,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době,
  • platbou kartou na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době.

 

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

Těšíme se na vás!

 

 

 

 

 


Rezervace:

Typ lístku Cena Počet míst
standardní vstupenky 350,00


Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?