Kurz šití pro menší děti – dopolední

Datum / čas:
29/04/2018
8.30 - 11.00

Zbývá míst: 1


Tímto kurzem bychom v malých dětech rádi probudili lásku k šití a inspirovali je k dalším výrobkům touto krásnou technikou. Děti si na kurzu vyrobí svou malou roztomilou hračku v postýlce, kterou pak mohou nosit všude s sebou.

 

Kurz šití je určen pro děti od 5 do 8 let. Děti si navrhnout svoji hračku / maňáska, kterému z krabičky vyrobí uzaviratelnou postýlku. Součástí kurzu bude šití v ruce a děti si krátce vyzkoušejí i šití na stroji.

 

Cílem kurzu je podnítit dětskou fantazii ke kreativitě, motorické koordinaci a představit dětem krásu a užitnost tohoto řemesla. Na kurzu s lektorkou Katarynou Kuprysyuk si děti zkusí a vyrobí jednu malou hračku. Krabičku si mohou přinést vlastní, nebo bude na místě k zakoupení.

 

Kurz je určen pro děti od 5 do 8 let bez doprovodu rodičů.

 

Informace o lektorce:

Kataryna je původem z Ukrajiny, což vám ihned prozradí její přízvuk, ale také roztomilá upovídanost a bezprostřednost. Mluvila se mnou o své velké vášni, která ji provází již od dětství – šaty šila nejdříve pro panenky, pak pro sebe, pro rodinu, nyní je majitelkou krejčovského salónu pro ženy v Olomouci. Když mluví o své práci, celá září. Nemá ráda, když  se ji říká švadlenka, raději svou práci nazývá krejčovinou. Nejde totiž o práci s úpletem, jednoduché střihy a rychle “spíchnuté” oblečení. Kataryna se s každou svojí zákaznicí setkává několikrát. Na první schůzce mluví o tom, na jakou jsou šaty příležitost, kdo je jejich nositelka, co má ráda a jak by se v šatech  ráda cítila, pak společně volí střih, materiál a drobné detaily. Ženy pak přicházejí na zkoušky šatů a na konci jsou svědkyněmi drobných ručních úprav. Šaty jsou šity přesně na jejich tělo a pro jejich duši. Jak říká Kataryna “Na konci jsou to ty šaty, ne nějaké šaty, ale ty jedny a jediné šaty, které pak žena nosí mnoho let a stanou se jejími nejoblíbenějšími. Vloží do nich svoji energii a cit. Takové šaty mají úplně jinou hodnotu než šaty, které na začátku neznají svého nositele a jsou šity jako jedny ze sta.”

 

 

 

Cena kurzu je 250 Kč. V ceně je  použití veškerého nářadí a materiálu. Krabičku si přineste vlastní, nebo bude na místě možnost zakoupit si ji od lektorky.

 

 

Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 290401,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době (nepřijímáme karty).

 

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNÍ OD REZERVACE. 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na vás!

 

    


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?