Kurz šití pro děti – víkendový dopolední

Datum / čas:
27/01/2018 - 28/01/2018
9.00 - 12.00

Zbývá míst: Pouze náhradníci


Naučte své dítě šít a darujete mu do života úžasného koníčka, díky kterému se naučí vytvářet vlastní originální užitné výrobky a vlastní oblečení a získá k nim náležitou úctu. Ale nejen to, naučí se ztvárňovat své představy  a vdechovat jim život.

 

Cílem kurzu je podnítit dětskou fantazii ke kreativitě, motorické koordinaci a představit dětem krásu a užitnost tohoto řemesla. Na kurzu s lektorkou Katarynou Kuprysyuk si děti zkusí a vyrobí jedno nebo dvě dílka. Děti budou pracovat se střihy, s látkou, budou šít ručně i se šicím strojem.

 

Kurz bude trvat dvě dopoledne – v sobotu 27.ledna a v neděli 28.ledna vždy od 9 do 12 hodin.

 

Kurz je určen pro děti od šesti let bez doprovodu rodičů.

 

Informace o lektorce:

Kataryna je původem z Ukrajiny, což vám ihned prozradí její přízvuk, ale také roztomilá upovídanost a bezprostřednost. Mluvila se mnou o své velké vášni, která ji provází již od dětství – šaty šila nejdříve pro panenky, pak pro sebe, pro rodinu, nyní je majitelkou krejčovského salónu pro ženy v Olomouci. Když mluví o své práci, celá září. Nemá ráda, když  se ji říká švadlenka, raději svou práci nazývá krejčovinou. Nejde totiž o práci s úpletem, jednoduché střihy a rychle “spíchnuté” oblečení. Kataryna se s každou svojí zákaznicí setkává několikrát. Na první schůzce mluví o tom, na jakou jsou šaty příležitost, kdo je jejich nositelka, co má ráda a jak by se v šatech  ráda cítila, pak společně volí střih, materiál a drobné detaily. Ženy pak přicházejí na zkoušky šatů a na konci jsou svědkyněmi drobných ručních úprav. Šaty jsou šity přesně na jejich tělo a pro jejich duši. Jak říká Kataryna “Na konci jsou to ty šaty, ne nějaké šaty, ale ty jedny a jediné šaty, které pak žena nosí mnoho let a stanou se jejími nejoblíbenějšími. Vloží do nich svoji energii a cit. Takové šaty mají úplně jinou hodnotu než šaty, které na začátku neznají svého nositele a jsou šity jako jedny ze sta.”

 

 

 

Cena dvoudenního kurzu je 525 Kč. V ceně je 6 hodin kurzu (2 x 3 hodiny), použití veškerého nářadí a materiálu.

 

Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 270101,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době (nepřijímáme karty).

 

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNÍ OD REZERVACE. 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na vás!

 

  


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?