Letní keramika pro dospělé

Datum / čas:
04/08/2020
17.00 - 19.30

Zbývá míst: Vyprodáno


Kurz keramiky bude zaměřen na kreativní modelování a tvarování z volné ruky, stavění z plátů a činností bez použití hrnčířského kruhu. Naučíme se základní práce s keramickou hlínou, její zpracování a použití.

Kurz je vhodný pro absolventy dřívějších kurzů i nově příchozí. Pokročilí účastníci budou dostávat individuální úkoly a mohou volně tvořit.

V novém prázdninovém kurzu, bychom se seznámili se základními postupy práce s hlínou, jejími vlastnostmi a úpravou:
– modelování dle šablon, náčrtů, fotek (obrázky na stěnu,…),
– modelování z plátů a válečků (misky, květináče, aromalampy,…),
– modelování 3D objektů (sošky,…),
– čištění a retušování,
– různé techniky zdobení (rytí, obtisky),
– správné techniky glazování (burel, tupování, namáčení, efekty skleněné drti a efektní umělecké glazury).

Každou lekci budete mít na výběr z daného téma, nebo si můžete sami zvolit své vlastní dle vaší fantazie, které se meze nekladou.

 

Kurz povede Tereza Kučerová.

 

V ceně jednorázové návštěvy lekce je obsažen materiál na tvoření – 1 kg keramické hlíny, engoby, glazury, výpaly v keramické peci, použití nářadí. Cena 330 Kč je chápána za návštěvu lekce s použitím materiálu a následný výpal. Cena 330 Kč neobsahuje výrobu kompletního výrobku.

Pro kompletní výrobu jednoho výrobku je z technologického postupu třeba minimálně dvou návštěv lekcí – na první lekci si výrobek vytvarujete, pak následuje schnutí, první výpal (přežah) a poté si přijdete na lekci výrobek namalovat (naglazovat). Ten pak putuje opět do keramické pece na ostrý výpal. Pro výrobu jednoho výrobku je tedy odstup mezi lekcemi min.2 týdny a čas od tvarování do vyzvednutí hotového výrobku může být 3 – 5 týdnů podle velikosti výrobku a časového harmonogramu výpalů.

Vypálené výrobky (ať už jde o první či druhý výpal) se v dílně ponechají 3 měsíce od výroby. Pak budou z kapacitních důvodů vyhozeny.

 

     


Rezervace:

Tato akce je již plně obsazena.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?