Malba s Táňou Havlíčkovou

Datum / čas:
03/08/2020
18.00 - 20.00

Zbývá míst: 3


Kurz volné malby je vhodný zejména pro ty, kteří chtějí své fantazie a představy ztvárnit pomocí barev pod odborným dohledem malířky Táni Havlíčkové.

 

Kurz volné malby se bude konat každé letní pondělí u malířky v ateliéru v Prštném, který má svou charakteristickou vůni terpentýnu a cigaretového kouře. Toto bohémské prostředí jsme si tak zamilovali, že veškeré kurzy malby s Táňou probíhají právě zde.

Adresa je Nad Humny 52, Zlín Prštné. Adresu zadejte na www.mapy.cz, vyjede Vám přesný bod s fotografií. Do ateliéru vstoupíte přímo z ulice po strmých schůdkách do podkroví.

Záměrně volím název “volná malba”. Jde o volné tvoření s vedením umělkyně, která nelpí na pravidlech, ale nechává své žáky volně tvořit a vede je v momentě, kdy mají sami zájem být vedeni.

Tvořit budeme podle vlastní fantazie či předlohy. Zpracujeme volná témata, nebo vám lektorka nabídne motivy a předlohy. Malujeme na sololit, akrylem a olejem. Vyzkoušíme si práci se strukturami (látky, krajky, papír), práci se špachtlemi a lazurami. Z kurzu si odnesete tolik děl, kolik si stihnete vytvořit.

Pokud nám to počasí dovolí, budeme také kreslit či malovat v plenéru.

 

Kurz malby povede úžasná umělkyně a žena, paní Taťána Havlíčková. Paní Havlíčková je malířka, kreslířka a sochařka, která se narodila, žije a tvoří ve Zlíně. 25 let pracovala ve Zlínských filmových ateliérech jako skriptka a výtvarnice kostýmů v hraném filmu pro děti. Od roku 1986 přestoupila do animovaného filmu a z loutkařky se postupně stala scénáristkou, režisérkou a výtvarnicí. V ateliéru Hermíny Týrlové vytvořila dva autorské animované filmy – “Proměny bez konce” a “Když se hledá království“. Od roku 1993 se zabývá volnou malbou, kresbou a plastikou. Pravidelně vystavuje v různých moravských galeriích.

 

Kurz kresby a malby je určen pro širokou veřejnost, věk studentů nemá horní hranici, spodní hranice se určuje podle osobní konzultace s lektorem. Kurz je určen pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé studenty, náplň kurzu je možno individuálně upravovat.

V ceně je obsažen veškerý materiál, barvy. Nemusíte si s sebou nic nosit, snad jen oblečení, které si můžete ušpinit.

 

S jakýmkoliv dotazem nás neváhejte kontaktovat e-mailem nebo telefonicky.

 

Těšíme se na vás! :)


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?