Malování na hedvábí

Datum / čas:
14/10/2018
16.30 - 19.30

Zbývá míst: Pouze náhradníci


Naše lektorka, umělkyně původem ze Zlína žijící a tvořící ve francouzských Antibes, Daniela Foltýnová, přijíždí do Zlína a nabízíme vám možnost účastnit se jejích kurzů v Mojí dílně.

 

Tříhodinový  kurz malby na hedvábí je určen pro všechny, kteří chtějí poprvé objevit krásu hedvábí, nebo i pro ty, kteří pokračují v tvorbě s tímto úžasným materiálem.

Jako téma si tentokrát zvolíme podzimní lístky, květiny a vše co můžeme vidět na podzimních procházkách lesem. A nezapomeneme ani na hříbky a  červené podzimní muchomůrky, které jsou vděčným tématem pro hedvábné dekorování.

Budeme nejen  malovat, ale i relaxovat. Nejprve si hedvábný šátek o velikosti 55 x 55 cm napneme do dřevěného rámu. Pak už budeme kouzlit s barvami, hrát si a tvořit.  Naučíme se zapouštět barvy, používat gutu, malovat na suchý poklad , ale využijeme i možnosti dekorace pomocí malých papírových šablon. Naším cílem bude VYTVOŘIT SI  malý  hedvábný originál jako autorský šáteček, kterým si  doplníte Váš podzimní  šatník.

Na tomto kurzu si vytvoříte svůj osobní šátek s textem a v barvách, které jsou vám blízké.

 

 

Přineste si s sebou prosím kladívko a fén na vlasy.

Kurz je určem začátečníkům a pokročilým.

Cena kurzu je 490 Kč – včetně hedvábného bílého šátku 55 x 55 cm a barev na hedvábí.

 

Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 13102,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době (nepřijímáme karty).

 

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

 

O lektorce:

“Kurz malby na hedvábí je možnost seznámit se s touto technikou a nechat se nadchnout něžnou možností spojení tohoto noblesního materiálu přes štětec s námi a naší energií, vnímavostí a citlivou stránkou našeho já. Udělám vše pro to, aby se mi to se všemi účastníky podařilo..” Daniela Foltýnová

Mgr. Daniela Foltýnová, po obdržení diplomu na Pedagogické fakultě v Brně, odchází do Paříže, kde se specializuje na grafickou tvorbu.
V roce 1995 se stěhuje na jih Francie a opět se vrací k textiliím, pedagogické práci a  věnuje se  i dále  realizacím česko-francouzských kulturních a uměleckých projektů.
Vedle tvůrčí práce ve svém ateliéru, pracuje s handicapovanými  dětmi, seniory, a  zajímá se o arteterapii.
V České republice, díky asociaci  Atelier Le Jardin de Soie představila několik umělců, například šansoniérku a klavíristku  Peggy Polito, francouzského fotografa Jacquese Renoira, slavného potomka  Augusta Renoira   nebo choreografa a tanečníka Chaunera Gallana., se kterým  v roce 2013 uvedla  ve zlínském divadle Malá scéna, taneční premiéru a společné dílo klasického baletu v moderním podání „Le Marki au pays de la soie“.

 

 

Těšíme se na vás! :)

 

 


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?