Malování na hedvábí pro děti

Datum / čas:
05/05/2018
13.00 - 14.30

Zbývá míst: 6


Naše lektorka, umělkyně původem ze Zlína žijící a tvořící ve francouzských Antibes, Daniela Foltýnová, přijíždí do Zlína a nabízíme vám možnost účastnit se jejích kurzů v Mojí dílně.

 

Lektorčina pozvánka na kurz:

“Děti, přijďte si vytvořit hedvábnou knížečku nebo památníček pro vaše obrázky o bourci morušovém a seznamte se s příběhem o vzniku hedvábí . Nejenže se spřátelíte s hedvábím, ale budete se moci dotknout různých druhů a povrchů tohoto krásného přírodního materiálu. Pak jej společně namočíme, vysušíme, poskládáme, obarvíme a štětečkem či gutou pokreslíme. Nakonec si pomocí jednoduché knižní vazby vytvoříme malou knížečku, do které si vložíme všechny naše vytvořené hedvábné obrázky.”
Kurz je určen pro všechny děti ve věku od 6ti let, pro začátečníky i ty, kteří s hedvábím už pracovali.

 

V ceně kurzu 150 Kč je obsažen veškerý materiál.

Kurz trvá 90 minut a je určen pro děti od 6 let.

 

 

O lektorce:

“Kurz malby na hedvábí je možnost seznámit se s touto technikou a nechat se nadchnout něžnou možností spojení tohoto noblesního materiálu přes štětec s námi a naší energií, vnímavostí a citlivou stránkou našeho já. Udělám vše pro to, aby se mi to se všemi účastníky podařilo..” Daniela Foltýnová

Mgr. Daniela Foltýnová, po obdržení diplomu na Pedagogické fakultě v Brně, odchází do Paříže, kde se specializuje na grafickou tvorbu.
V roce 1995 se stěhuje na jih Francie a opět se vrací k textiliím, pedagogické práci a  věnuje se  i dále  realizacím česko-francouzských kulturních a uměleckých projektů.
Vedle tvůrčí práce ve svém ateliéru, pracuje s handicapovanými  dětmi, seniory, a  zajímá se o arteterapii.
V České republice, díky asociaci  Atelier Le Jardin de Soie představila několik umělců, například šansoniérku a klavíristku  Peggy Polito, francouzského fotografa Jacquese Renoira, slavného potomka  Augusta Renoira   nebo choreografa a tanečníka Chaunera Gallana., se kterým  v roce 2013 uvedla  ve zlínském divadle Malá scéna, taneční premiéru a společné dílo klasického baletu v moderním podání „Le Marki au pays de la soie“.

 

Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 50501,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době (nepřijímáme karty).

 

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNÍ OD REZERVACE. 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na vás!

 

 


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?