Kurz rétoriky I.

Datum / čas:
21/02/2020
16.00 - 19.30

Zbývá míst: Vyprodáno


Rétorika neboli řečnictví je umění a nauka mluveného projevu, především veřejně přednášené řeči. Jste spokojení se svým mluveným projevem? Nebo naopak víte, že máte co zlepšovat a rádi byste na sobě zapracovali?

 

Čtyřhodinový kurz rétoriky je určen pro všechny, kteří hovoří ke skupinám lidí, a kteří ve své práci komunikují s veřejností. Je určen také komukoliv, kdo touží po zlepšení svého projevu na veřejnosti.

 

Lektorem je Petr Nýdrle. Kurz je určen pro max.6 osob. V ceně kurzu jsou i tištěná skripta.

 

Obsah kurzu:

  • základní informace o historii rétoriky,
  • práce s textem,
  • práce s dechem, s hlasivkami,
  • artikulace,
  • cvičení na mluvu k zlepšení výslovnosti.

 

Rétorika krom kumštu a techniky řeči, obsahuje především schopnost sdělení myšlenky a její argumentace. Plynulost projevu. Je to vlastně zkouška osobnosti, intelektu, schopnosti přemýšlet, diskutovat, samostatně myslet, něco sdělit.

 

Lektorem kurzu je Petr Nýdrle.

Režisér, herec, dramaturg, pedagog, teatrolog
Režíroval na 50 inscenací (Lorca, Bernhard, Shakespeare, Genet, Sártre, Wilde, Dorst…), v 30 inscenacích hrál (Spalovač mrtvol, Neidentifikovatelné lidské ostatky, Ornitologie, Tři v tom, Všechno je jen hra….). Učí herectví 18 let. Pravidelně spolupracuje s mentálně postiženými, dětskými domovy, autisty i dětmi ADHD. Pořádá herecké workshopy pro širokou veřejnost či divadelní soubory. Účastní se jako porota divadelních přehlídek jak amatérského, tak profesionálního divadla. Pravidelně přispívá svými články a rozhovory do několika časopisů a novin.

 

 

 

Cena kurzu je 600 Kč a platba probíhá předem. Zaplatit můžete třemi způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 2102,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době,
  • platbou kartou na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době.

 

Kurz prosím zaplaťte do 3 pracovních dní od rezervace místa.

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na vás.

 

 

 

 

 


Rezervace:

Tato akce je již plně obsazena.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?