Kurz uměleckého pastelu

Datum / čas:
31/08/2018
16.00 - 20.00

Zbývá míst: Pouze náhradníci


Po sérii jednorázových kurzů uměleckých technik s Martinem Čadou uvádíme další techniku – suchý pastel.

 

Pro ty, kteří se s touto technikou ještě nesetkali, ale i pro ty, kteří již pastel zkusili, nebo s ním pracují, tento kurz rozšíří Vaše obzory.

 

Kurz pastelu je zaměřen pro všechny, kteří rádi kreslí a chtějí začít s malováním a neví jak na to. Pastel je výtvarná technika, která stojí na hranici mezi kresbou a malbou. Naučí vás používat barvy. Barvy se nemíchají na paletě, ale překrýváním, mísením a roztíráním přímo na papíře. Pastely mají nádherné, zářivé barvy. Jednotlivé barevné tóny lze klást přes sebe, lze je nanášet kresebným způsobem, roztírat prstem, štětcem, stěrkou či hadříkem. Pastel lze podmalovat akvarelem, temperou nebo kvašem.
Přineste si prosím nápady a předlohy na váš pastel. Předlohy budete konzultovat s lektorem a vyberete tu nejvhodnější. Pak budete předlohu přenášet na papír.

 

 

 

Tento kurz se koná v pátek 31.srpna od 16 do 20 hodin a cena kurzu je 690 Kč. V ceně je použití veškerých pracovních pomůcek.

 

 

O lektorovi:

„Jmenuji se Martin Čada. Studoval jsem volnou grafiku na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a na Zlínské soukromé vyšší odborné škole umění. V letech 1999 – 2005 jsem pokračoval ve studiu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru malby. Vyučoval jsem na střední škole v Praze a na Zlínské soukromé vyšší odborné škole umění.
Mé obrazy a grafiky reagují na prostor nebo prostředí, které mne obklopuje a na situace, které zažívám. Snažím se zachytit něco, co nevidíme, například zvuk (šustění trav ve větru) nebo to, co je skryto pod slupkou vizuálního světa.“

 

 

Cena čtyřhodinového kurzu je 690 Kč a platba probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 3108,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době.

 

Kurz prosím zaplaťte do 3 pracovních dní od rezervace místa.

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

Těšíme se na vás.

 

 

 

 Obrázky zapůjčeny z www.pinterest.com

 

 


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?