Tetování HENNOU pro začátečníky

Datum / čas:
20/07/2022
17.30 - 20.00

Zbývá míst: 9


Něco už jste o henně slyšeli, ale stejně nevíte, co to vlastně je a k čemu se používá?
Láká vás tetování, ale radši byste nejprve zkusili nějakou malůvku „nanečišto“?
Rádi byste měli na kůži svůj osobní symbol?

S tímto kurzem si jej budete moci aplikovat sami a to nejen na kurzu, ale pak i sami doma.

 

Většina z nás se s hennou setkala na dovolené u moře, kde ji místní domorodci za poplatek aplikují na vaše tělo. Při tom není problém si hennu koupit a doma si nějaký jednoduchý obrázek na těle namalovat, při troše cviku zvládnete i složitější motiv.
Henna je tropický keř ( Lawsonia inermis nebo Lawsonia alba), který roste převážně v oblastech se suchým a horkým klimatem jako je Střední východ nebo Indie. Henna, jak ji známe my, tedy hnědočervený prášek, vzniká rozemletím sušených listů nebo mladých výhonků tohoto keře.

Rostlina obsahuje velké množství pigmentů – karoten (oranžový) a xantrofyl (žlutý), dále také chlorofyl A a B. Když hennu smícháte s vodou, vznikne vám pasta a pigmenty se rozpustí ve vodě. Při kontaktu s pokožkou se tyto pigmenty spojí s buňkami a na delší dobu (nanejvýš měsíc) vám vydrží barva na kůži. Henna má i jiné přednosti než jen schopnost zbarvit kůži či vlasy – osvědčila se i v medicíně při léčení různých mykóz, vředů či ekzémů. Henna má chladivý účinek na kůži, posiluje vlasy a dává jim zářivý lesk. Také zachycuje sluneční paprsky UV (proto když se opalujete a máte zrova obrázek dělaný hennou, kůže pod ním se neopálí).

 

Malování hennou má kořeny v pouštních oblastech, kde ji ženy používaly ke zchlazení lidského těla, nejprve si pastou z henny chladily dlaně a chodidla, později ale zjistily, že i po té co pasta zaschne, tak je chrání před horkem. Postupem času začaly ženy pastu nanášet v různých ozdobných vzorech.

Henna je dodnes v severní Africe používaná při svatebních rituálech, přátelé a rodina nevěsty malují nevěstu 24 hodin, aby byl výsledek nejkrásnější. Pomalují ji ruce, nehty a nohy ozdobnými ornamenty.

Říká se, že jakkýkoliv motiv na těle dává tělu ochranu a štěstí.

 

Na kurzu budeme pracovat s čistě přírodní hennou, na kterou nevznikají žádné alergické reakce. Henna se zabarvuje podle vlastní pigmentace, od oranžové, světle hnědé po tmavě hnědou. Hennový obrázek vydrží 2-4 týdny, záleží, jak moc místo umýváte, trvanlivost můžete prodloužit potíráním olejem. Pastu z henny připravuje lektorka podle pravých receptur ze zemí orientu, vždy čerstvou s éterickými oleji, jako je levandule, hřebíček a další ingredience.

 

Kurz povede lektorka Tereza Kučerová:

“Zkrášlování mě bavilo vždycky, jak věcí kolem, tak i malba na tělo. Jako malá jsem se pohybovala kolem tvoření v dílně mého otce keramika. Na střední to byla i malba na sklo. Teď maluji po všem, co se namane. A když je léto, tak nesmí chybět henna, která mě fascinuje už docela dlouho. Je to tetování, které ozdobí tělo, a když už to cítíte jinak, tak si za pár týdnů můžete namalovat jiné. =)”

 

Kurz bude obsahovat:

 

– relaxace a popovídání si o Henně,

– návrh vlastního výběru, nebo pomoc s návrhem,

– výroba potřebných věcí k malbě,

– zkouška nanečisto podle šablon,

– malba u relaxační hudby, s aromaterapií.

 

K účasti na kurzu není třeba žádná předchozí zkušenost.

 

 

Cena kurzu je 780 Kč.

 

 

Platba kurzu probíhá předem, bankovním převodem na účet 2601194268 / 2010, variabilní symbol 2007.

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

 

POZOR, TENTO KURZ PROBÍHÁ NA DÍLNĚ DROFA. Jak se k nám dostat na jdete zde https://dilnadrofa.cz/.

 

 

V případě dotazů volejte +420 604 388 685.

Těšíme se na Vás :)

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 


Rezervace:

Typ lístku Cena Počet míst
standardní vstupenky 780,00


Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?