Večer s Danielou a Markýzem

Datum / čas:
05/05/2018
18.00 - 20.30

Zbývá míst: 19


Naše lektorka, umělkyně původem ze Zlína žijící a tvořící ve francouzských Antibes, Daniela Foltýnová, přijíždí do Zlína a nabízíme vám možnost účastnit se jejích kurzů a akcí v Mojí dílně.

 

Tento večer půjde o tvořivé setkání plné překvapení :)

 

Tentokrát si výtvarnice Daniela Foltýnová opět pozvala do svého rodného Zlína pana markýze Le Marki de Nice. Ano, je to už potřetí, kdy se umělci objeví spolu ve Zlíně. Poprvé to bylo při jejich společném baletním představení “Markýzovy sny o Provence” na Malé scéně v roce 2013, pak na Filmovém festivalu v roce 2016 a dne 5.5.2018 zahájí nové letošní umělecké turné mezi láskou k tanci a hedvábí .
A protože se umělci seznámili na svátku růží v malé vesničce zvané Opio na Azurovém pobřeží, přenesete se tento večer do světa vůní, barev, chutí, francouzských šansonů, ale i filmového festivalu v Cannes a celého tohoto jedinečného místa na francouzské riviéře. Po večeru, který sice nebude zakončen slavnostním ohňostrojem, ale jen zhasnutím svící v kavárně Moje dílna, si samozřejmě odnesete domů i svůj malovaný hedvábný kapesníček.
Večer bude doplněn prodejní výstavou uměleckých fotografií, koláží, kostýmů a hedvábných kreací z tvorby obou umělců, ale i degustací francouzských pochoutek.

 

ZDE mrkněte na video ze spolupráce Daniely s festivalem v Cannes.

 

Vstupenka na tuto akci stojí 320 Kč a platba probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 50503,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době (nepřijímáme karty).

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

 

O lektorce:

“Kurz malby na hedvábí je možnost seznámit se s touto technikou a nechat se nadchnout něžnou možností spojení tohoto noblesního materiálu přes štětec s námi a naší energií, vnímavostí a citlivou stránkou našeho já. Udělám vše pro to, aby se mi to se všemi účastníky podařilo..” Daniela Foltýnová

Mgr. Daniela Foltýnová, po obdržení diplomu na Pedagogické fakultě v Brně, odchází do Paříže, kde se specializuje na grafickou tvorbu.
V roce 1995 se stěhuje na jih Francie a opět se vrací k textiliím, pedagogické práci a  věnuje se  i dále  realizacím česko-francouzských kulturních a uměleckých projektů.
Vedle tvůrčí práce ve svém ateliéru, pracuje s handicapovanými  dětmi, seniory, a  zajímá se o arteterapii.
V České republice, díky asociaci  Atelier Le Jardin de Soie představila několik umělců, například šansoniérku a klavíristku  Peggy Polito, francouzského fotografa Jacquese Renoira, slavného potomka  Augusta Renoira   nebo choreografa a tanečníka Chaunera Gallana., se kterým  v roce 2013 uvedla  ve zlínském divadle Malá scéna, taneční premiéru a společné dílo klasického baletu v moderním podání „Le Marki au pays de la soie“.

 

 

Těšíme se na vás! :)

 

  


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?