Výroba kožených barefoot balerín – dvoudenní

Datum / čas:
12/05/2018 - 13/05/2018
10.00 - 18.00

Zbývá míst: Pouze náhradníci


“Chůze a běh naboso byly pro člověka přirozeným pohybem po několik milionů let. První boty se objevily v době kamenné, kdy sloužily jako ochrana proti chladu a poranění. Později se však staly také symbolem společenského postavení a životního stylu jejich majitele. A to byl začátek konce přirozené bosé chůze, ke které se snažíme opět navrátit.

Barefoot obuv dává možnost žít životní styl, ve kterém vnímáte a používáte genialitu svého těla. Volnost, přirozený pohyb a dokonalý kontakt chodidla se zemí. Silné, pružné, otužilé nohy. Aktivní a dobře fungující klenby nožní. Citlivé vnímání, propriocepci, rovnováhu. Správné držení těla, přirozené křivky páteře. Radost z každěho kroku. Osvoboďte své nohy, vaše mysl je bude následovat.” Text půjčen z www.zijnaboso.cz

 

Na tomto dvoudenním kurzu výroby barefootové obuvi s lektorkou Michaelou Nečasovou si vyrobíte jeden pár kožených mokasín přesně na svoji nohu.

Kurz se koná:

  • v sobotu 12.5. od 10. do 18.hodin
  • pokračování je v neděli 13.5. od 10 do 17 hodin.

Informace o lektorce najdete zde: https://www.facebook.com/bohumila.brunova

 

Na kurzu budeme vyrábět kožené baleríny přesně na svoji nohu. Materiál je přírodní třísločiněná kůže, kterou si nabarvíte do požadovaného odstínu – výběr z cca 25ti barev. Na podrážky použijeme obuvnické plotny – výběr z několika dezénů, barev i tloušťky.

Lektork Michaela Nečasová je z týmu paní Bohumily Brůnové a vedou společně kurzy výroby barefoot obuvi po ČR. Kontakt na lektorku je 603 142 391.

 

Uvedený čas je odhadnut pro výrobu ZÁKLADNÍHO typu balerín.
Základní typ balerín je zkompletování kožené boty bez zdobení, od střihu, barvení, po šití jednoduchým rovným stehem. Křížový steh, poutka na patě, průchodky, užití razítek, šablon, raznic a další, jsou nádstavbou základního střihu. Lze na kurzu tyto použít, dle možností lektora a vašich schopností, je však třeba počítat s tím, že na šití samotné, zbude méně času a může může obsahovat položky nad rámec základní ceny kurzu.
Výsledek práce je plně závislý na vaší práci do ní vložené, na přesnosti při výrobě střihu, na pečlivosti, s jakou postupujete krok za krokem celým procesem. Úkolem lektora je Vás tímto procesem provést od začátku do konce. Lektor však není zodpovědný za to, jakým způsobem svoji práci odvádíte.

 

V ceně kurzu 2.400 Kč je zahrnut veškerý materiál a pomůcky, které budete k výrobě potřebovat. S sebou na kurz si přineste savé noviny nebo letáky, staré bavlněné triko na rozstříhání na hadříky, fén, oblečení, ve kterém se můžete ušpinit.

 

Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete dvěma způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 12052018,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době.

 

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNÍ OD REZERVACE. 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

 


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?