Výroba sýru

Datum / čas:
07/12/2019
14.00 - 17.00

Zbývá míst: 2


Výroba sýrů je poměrně jednoduchá záležitost. Historicky víme, že se sýry vyráběly již před desetitisíci lety, kdy se začala domestikovat zvířata. Mezi prvními to byly pravděpodobně kozy a ovce. Už tenkrát člověk dokázal zpracovat jejich mléko na jogurt a sýry a to s minimálními znalostmi a vybavením.

 

Ať už vyrábíte jakýkoliv sýr, některé kroky jsou stejné nebo velice podobné. Rozmanitost mezi sýry nám dělá hlavně mléko, kultury a rozdílné teploty a časy při výrobě.

 

Sýr si zvládnete vyrobit i sami doma a tento kurz je určen právě pro vás. Na tomto tříhodinovém kurzu s lektorkou Vierou Krystýnovou se dozvíte o výrobě různých druhů sýrů a sami si výrobu vyzkoušíte.

 

Dohromady se všemi účastníky si vyrobíte 2 kg sýra a 300 g měkkého tvarohu, který na kurzu hned i ochutnáte a sníte :) Domů si odnesete cca 1 dc sýřidla na domácí tvoření.

 

Kurz povede paní Viera Krystýnová, která sýrové řemeslo převzala po své babičce a mamince a výrobě sýrů se věnuje celý život.

 

Cena kurzu je 540 Kč.

 

Platba kurzu probíhá předem. Zaplatit můžete třemi způsoby:

  • bankovním převodem – na účet číslo 2601194268 / 2010, variabilní symbol 712,
  • v hotovosti na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době,
  • platbou kartou na kavárně Mojí dílny kdykoliv v otevírací době.

 

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 

Těšíme se na vás!

 

 

chevre-1  feta-1


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?