Pondělí 17:00 – 20:00 Kurz kresby – lidské tělo

Lektorka tohoto kurzu kresby pro dospělé – Eva Slačálková – se zaměřuje na ztvárnění lidského těla. Používá k tomu různé kreslířské techniky, které Vám v rámci tohoto čtyřměsíčního kurzu předá.

 

 

 

Kurz je určen pro dospělé účastníky ve věku 18 +, kteří již s kresbou mají alespoň malé zkušenosti. Kurz je určen pro mírně až středně pokročilé.

 

Lektorka o kurzu napsala:

“Ráda vás provedu kresbou portrétu až po postavu od uhlu k pastelu až po olej. Kresba nebo malba portrétu či postavy je pro mě potěšením.
Kurz je určen všem kteří se zajímají o portrét a mají už menší zkušenost jak na něj. Nebo i těm kdo mají touhu přijít na to jak proniknout do kouzla okamžiku a vystihnout podobu modelu či modelky. Kresba bude většinou dle modelu, pokaždé to bude překvapení koho uvidíme před sebou.
V začátku se zaměříme na uhel samotný, budeme se ze začátku hrát s kompozicí, světlem. U kresby uhlem se naučíme používat i některá další média. Postupně se budeme propracovávat k pastelu, kde vám ukážu jak se dá pastel použít, ať už mícháním různých tónů, a nebo jemnými tahy. Pastel je okouzlující médium, které si vás dokáže získat. Kurz uzavřeme kresbou aktu.”

 

O lektorce Evě Slačálkové:

“Po střední škole ekonomického zaměření jsem odcestovala do Spojených států, kde jsem vystřídala různé profese, učila se jazyk, cestovala a postupně oživovala svůj zájem o výtvarné umění, který vyvrcholil studiem na The Palette and Chisel Art Academy v Chicagu. Pod vedením amerického malíře filipínského původu Romela de la Torre, jsem se postupně během dvou a půl ročního studia, seznamovala a pronikala do techniky figurativní kresby a malby, která je doposud centrem mojí tvorby. Tu vedle Romela de la Torre ovlivnili zejména i představitelé amerického klasického portrétního malířství přelomu 19. a 20 století jakými byli např. John Singer Sagrent a Cecilia Beaux, nebo španělský představitel luminismu Joaquín Sorola. Američtí impresionisté dnešní doby Richard Schimd, Nancy Guzik a další.
Středobodem mé tvorby bylo a je lidské tělo, maluji a kreslím akty, portréty, nejraději podle živého modelu, ale i podle fotek. Z hlediska techniky dominuje olej, uhel, pastel a tužka. Určitou dobu jsem byla členkou skupiny Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí (SVUMP), vystavuji samostatně i v rámci kolektivních výstav.”

 

INFORMAČNÍ KORONOVÉ OKÉNKO: Během nouzového stavu jsme zameškali 7 lekcí a o ty si v novém roce semestr prodloužíme. Termíny náhradních lekcí jsou: 1.2., 8.2., 15.2., 22.2., 1.3., 15.3., 22.3. (v době konání prázdnin-8.3. se kurz nekoná)

 

Termíny lekcí – POZOR, ZAČÍNÁME AŽ 14.9. Z DŮVODU ÚČASTI NA FILM.FESTIVALU: 14.9., 21.9., 5.10., 12.10., 19.

10., 26.10., 2.11., 9.11., 16.11., 23.11., 30.11., 7.12., 14.12.

Celkem jde o 13 lekcí, cena je 320 Kč/lekce při platbě celého semestru ; 360 Kč/lekce jednorázově. Veškerý materiál je v ceně.

Celková cena kurzu je 4.160 Kč.

 

Minimální počet přihlášených osob je 4, maximální 10. Neobsazená místa v semestrálním kurzu budou poskytnuta k jednorázovým rezervacím za cenu 360 Kč/lekce.

 

 

Chcete se přihlásit? Vyplňte prosím PŘIHLÁŠKU a po potvrzení Vašeho místa, které Vám přijde e-mailem, prosím proveďte platbu převodem na účet  2601194268/2010 s variabilním symbolem 212020. Do poznámky prosím uveďte jméno přihlášeného.

 

S jakýmkoliv dotazem nás neváhejte kontaktovat e-mailem nebo telefonicky 604 388 685.

Těšíme se na vás! :)

 

Seznamte se, prosím, s PROVOZNÍ ŘÁD.

 

 

        

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?