Pondělí 18:00 Olejomalba

Malba olejem je svéráznou uměleckou technikou, která vyžaduje znalosti, um a trénink. V rámci tohoto semestrálního kurzu vám lektor Martin Čada poskytne základy práce s touto technikou.

 

V průběhu semestrálního kurzu věnovaného olejomalbě, se naučíme napínat plátno na rám, nanést podkladový nátěr a připravovat i jiné podklady pro tuto techniku.
Přes volná a doporučená témata účastník získá znalosti míchání olejových barev, zkušenost se dvěma základními technologickými postupy olejové malby – podmalba, postupné nanášení lokálních tónů a malba alla prima.
Vyzkoušíme si malbu ve strukturách, přidáváním různých materiálů do olejové vrstvy, práci s malířskou špachtlí nebo naopak lazurním, transparentním způsobem malovat obraz.

 

Náplň semestru :

  • základy technologie olejomalby, podklady, ředidla, přísady, štětce, barvy a základní principy míchaní barev,
  • příprava podkladu pro olejomalbu – plátno, sololit, dřevo,
  • malba volných témat podle přinesených předloh,
  • studijní malba podle předlohy – zátiší, portrét pro pokročilé,
  • strukturální malba.

 

Na tento kurz je nutné zakoupení vlastních výtvarných potřeb, které si budete s sebou nosit na lekce. Na první lekci sestavíme seznam a doporučená místa, kde výtvarné potřeby zakoupíte (olejové barvy, plátna, štětce, terpentýn). Při dalších pokročilejších technikách je možné speciální potřeba zakoupit hromadně. Potřeby si budou hradit sami účastníci, jejich cena není zahrnuta v ceně kurzu. Každý účastník se tak může specializovat, používat materiál dle vlastní potřeby a pracovat i doma.

 

 

Lektorem je Martin Čada:

“Jmenuji se Martin Čada. Studoval jsem volnou grafiku na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a na Zlínské soukromé vyšší odborné škole umění. V letech 1999 – 2005 jsem pokračoval ve studiu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru malby. Vyučoval jsem na střední škole v Praze a na Zlínské soukromé vyšší odborné škole umění.
Mé obrazy a grafiky reagují na prostor nebo prostředí, které mne obklopuje a na situace, které zažívám. Snažím se zachytit něco, co nevidíme, například zvuk (šustění trav ve větru) nebo to, co je skryto pod slupkou vizuálního světa.”

 

Kurz malby je určen pro širokou veřejnost, věk studentů nemá horní hranici, spodní hranice se určuje podle osobní konzultaci s lektorem. Kurz je určen pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé studenty, náplň kurzu je možno po dohodě s lektorem individuálně upravovat.

 

Kurz bude probíhat každé pondělí mimo prázdnin a státních svátků.  Jde celkem o 18 lekcí.

Termíny lekcí jsou: 11.2., 18.2., 4.3., 11.3., 18.3., 25.3., 1.4., 8.4., 15.4., 29.4., 6.5., 13.5., 20.5., 27.5., 3.6., 10.6., 17.6., 24.6.

 

Cena jedné lekce, která trvá 180 minut, tedy od 18 do 21 hodin, je 280 Kč. Platba je jednorázová při rezervaci místa a činí 5.040 Kč.

Kurz je možné navštěvovat jednorázově, pokud nebude kapacita kurzu naplněna semestrálními účastníky. Cena jednorázové lekce je 320 Kč. Tyto lekce je možné si rezervovat na stránce jednorázových kurzů.

 

Vaše místa si rezervujte zasláním e-mailu na info@mojedilna.eu, nebo na kavárně Mojí dílny.

Platbu prosím proveďte do 3 pracovních dní od rezervace.

Platbu je možné provést v hotovosti/kartou na kavárně Mojí dílny, nebo převodem na účet 2601194268 / 2010 s variabilním symbolem 42019.

 

S jakýmkoliv dotazem nás neváhejte kontaktovat e-mailem nebo telefonicky 604 388 685.
Těšíme se na vás! :)

 

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?