Středa 16:30 Kurz kresby uhlem

Lektorka tohoto kurzu kresby pro dospělé – Eva Slačálková – se zaměřuje na ztvárnění lidského těla. Používá k tomu různé kreslířské techniky. V tomto čtyřdílném kurzu se naučíte kreslit uhlem.

Kurz je určen pro dospělé účastníky, nebo děti starší 15ti let, kteří již s kresbou mají alespoň malé zkušenosti. Kurz je určen pro mírně až středně pokročilé.

 

Lektorka o kurzu napsala:

“Ráda vás provedu kresbou portrétu uhlem. Kurz je určen všem kteří se zajímají o portrét a mají už menší zkušenost jak na něj. Nebo i těm kdo mají touhu přijít na to jak proniknout do kouzla okamžiku a vystihnout podobu modelu či modelky. Kresba bude většinou dle modelu, pokaždé to bude překvapení koho uvidíme před sebou.
V začátku se zaměříme na uhel samotný, budeme se ze začátku hrát s kompozicí, světlem. U kresby uhlem se naučíme používat i některá další média. Postupně se budeme propracovávat k pastelu, kde vám ukážu jak se dá pastel použít, ať už mícháním různých tónů, a nebo jemnými tahy. Pastel je okouzlující médium, které si vás dokáže získat.”

 

O lektorce Evě Slačálkové:

“Po střední škole ekonomického zaměření jsem odcestovala do Spojených států, kde jsem vystřídala různé profese, učila se jazyk, cestovala a postupně oživovala svůj zájem o výtvarné umění, který vyvrcholil studiem na The Palette and Chisel Art Academy v Chicagu. Pod vedením amerického malíře filipínského původu Romela de la Torre, jsem se postupně během dvou a půl ročního studia, seznamovala a pronikala do techniky figurativní kresby a malby, která je doposud centrem mojí tvorby. Tu vedle Romela de la Torre ovlivnili zejména i představitelé amerického klasického portrétního malířství přelomu 19. a 20 století jakými byli např. John Singer Sagrent a Cecilia Beaux, nebo španělský představitel luminismu Joaquín Sorola. Američtí impresionisté dnešní doby Richard Schimd, Nancy Guzik a další.
Středobodem mé tvorby bylo a je lidské tělo, maluji a kreslím akty, portréty, nejraději podle živého modelu, ale i podle fotek. Z hlediska techniky dominuje olej, uhel, pastel a tužka. Určitou dobu jsem byla členkou skupiny Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí (SVUMP), vystavuji samostatně i v rámci kolektivních výstav.”

 

Kurz se skládá ze 4 lekcí. Termíny jsou: 8.7., 15.7., 22.7., 29.7.2020. Cena obsahuje veškerý materiál (základní kvality používané na kurzy), nemusíte si s sebou nic nosit.

Lekce trvá od 16:30 do 19:30. Cena jedné tříhodinové lekce je 320 Kč. Cena celého kurzu je 4 x 320 Kč = 1.280 Kč.

 

Minimální počet přihlášených osob je 4, maximální 10. Neobsazená místa v semestrálním kurzu budou poskytnuta k jednorázovým rezervacím za cenu 360 Kč/lekce.

 

Máte naplánovanou dovolenou? Nevadí! Vaše lekce, které nebudete moc během své dovolené navštívit (maximálně však dvě lekce), si budete moct nahradit na podzim 2020. Vše po domluvě s námi.

 

Chcete se přihlásit? Vyplňte prosím PŘIHLÁŠKU a po potvrzení Vašeho místa, které Vám přijde e-mailem, prosím proveďte platbu převodem na účet  2601194268/2010 s variabilním symbolem 7032020. Do poznámky prosím uveďte jméno přihlášeného.

 

S jakýmkoliv dotazem nás neváhejte kontaktovat e-mailem nebo telefonicky 604 388 685.

Těšíme se na vás! :)

 

Seznamte se, prosím, s PROVOZNÍM ŘÁDEM.

    

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?