Moje Dílna - kavárna a kreativní dílna

Středa 17:00 Kurz tvůrčího psaní s Petrem Nýdrle (sudé týdny)

Středa 17:00 Kurz tvůrčího psaní s Petrem Nýdrle (sudé týdny)

Jak a proč a kde vzniká ten přetlak svěřit své myšlenky a pocity papíru? Jsou to vjemy jen pro nás? Křehké nitky, které se časem rozplynou? Nebo myšlenky a emoce ke sdílení? Zajímaly by i jiné?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psaní nesmí být nuda!!!
Téma. Motiv. Kompozice. Debaty nad donesenými texty na zadané téma. Proč píšeme, aneb jaké poučení z našeho textu plyne? Jak důležité jsou proporce? Práce s detaily při popisu. Co je to podtext. Nápad – Kompozice – Popis – Dialog – Monolog – Postava – Hledisko – Konflikty…

Kurz je otevřen pro maximálně 8 – 10 lidí a vůbec nevadí, je-li někdo začátečník nebo pokročilý. Budeme se snažit psát doma i na kurzu. Budete číst své texty, diskutovat, naslouchat jeden druhému.  A upřímná zpětná vazba vás posune kupředu jako mořský příboj plný života a energie.

Přes vymýšlení příběhů a stavění literárních základů (popis, dialog, akce) zjistíte, že psaní je řemeslo jako každé jiné. Má své zákonitosti. Naučíte se jasně sdělit, co nového či převratného vaše texty přinášejí.
Brzy pochopíte nekompromisní zásadu, že PSANÍ NESMÍ BÝT NUDA.
Sebelepší námět nestačí, pokud se čtenář k hlavním myšlenkám neprokouše nebo ztratí.
Nejedná se o teoretické přednášky. Budete tvořit!

Lektorem kurzu je Petr Nýdrle.

Režisér, herec, dramaturg, pedagog, teatrolog
Režíroval na 50 inscenací (Lorca, Bernhard, Shakespeare, Genet, Sártre, Wilde, Dorst…), v 30 inscenacích hrál (Spalovač mrtvol, Neidentifikovatelné lidské ostatky, Ornitologie, Tři v tom, Všechno je jen hra….). Učí herectví 18 let. Pravidelně spolupracuje s mentálně postiženými, dětskými domovy, autisty i dětmi ADHD. Pořádá herecké workshopy pro širokou veřejnost či divadelní soubory. Účastní se jako porota divadelních přehlídek jak amatérského, tak profesionálního divadla. Pravidelně přispívá svými články a rozhovory do několika časopisů a novin.

 

 

Kurz bude probíhat v sudé středy od ledna do března 2019. Kurz se skládá ze šesti lekcí.

Termíny lekcí jsou: 9.1., 23.1, 6.2., 20.2., 6.3., 20.3.

Minimální počet přihlášených je 6 osob, maximální 10 osob.

Cena jedné lekce, která trvá 180 minut, tedy od 17 do 20 hodin, je 415 Kč. Platba je jednorázová při rezervaci místa a činí 2.490 Kč.

Tento kurz nebude otevřen k jednorázovým rezervacím lekcí, lekce nelze nahrazovat.

 

Vaše místa si rezervujte zasláním e-mailu na info@mojedilna.eu, nebo na kavárně Mojí dílny.

Platbu prosím proveďte do 3 pracovních dní od rezervace.

Platbu je možné provést v hotovosti/kartou na kavárně Mojí dílny, nebo převodem na účet 2601194268 / 2010 s variabilním symbolem 102019.

S jakýmkoliv dotazem nás neváhejte kontaktovat e-mailem nebo telefonicky 604 388 685.

Těšíme se na vás! :)

 

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?