Středa 17:00 Letní akvarel – “Herbář” (srpen)

Akvarel je technika malby, při které se používá barva rozpustná ve vodě (vodová/akvarelová barva). Nejčastějším podkladem pro malbu je papír, který pod nekrycí akvarelovou barvou prosvítá. Této vlastnosti se pak využívá k docílení nejrůznějších efektů.

 

 

 

Láká vás technika malby akvarelem? Je to technika malby lehce průsvitnými tóny barev a má svá specifická pravidla a postupy. Vypadá krásně, když s ní malujeme květiny, krajinu, zátiší nebo akty. Je živá, barvy se rozpíjí a mísí. V kurzu se naučíme, jak s technikou akvarelu pracovat a tématem těchto lekcí bude HERBÁŘ. Naučíme se akvarelem malovat květiny, rostliny a jejich části, podíváme se zblízka na ty, které právě rostou na našich zahradách, nebo doma v květníku.

 

O lektorce:
Mgr. Tereza Bařinková
Je učitelka výtvarné výchovy na Gymnáziu a Jazykové škole Zlín a lektorka kurzů automatické kresby, tvorby mandal, intuitivní malby a výtvarných kurzů pro děti.
Praxi má ze střední pedagogické školy, gymnázia, výtvarných kurzů pro děti v mateřských školkách, věnuje se také individuální přípravě studentů k talentovým zkouškám a tvorbě edukačních programů pro galerii Kabinet T, která prezentuje současné umění.
Jejím dlouholetým zájmem je arteterapie a muzikoterapie.
Vystudovala Gymnázium a jazykovou školu Zlín, Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, obor malba a Univerzitu Palackého v Olomouci, fakultu pedagogickou. Absolvovala kurzy klasické kresby a muzejní a galerijní animace.

 

Kurz se bude konat ve středy od 17:00 do 20:00.  Termíny lekcí: 4 lekce: 7.8.2019, 14.8.2019. 21.8.2019, 28.8.2019. Pokud se nebudete moci dostavit na svou lekci, dejte nám vědět min 48h předem, jednu omluvenou lekci lze nahradit.

Cena jedné lekce, která trvá 180 minut, tedy od 17:00 do 20:00, je 280 Kč. Platba je jednorázová při rezervaci místa a činí 1120 Kč.

V ceně nejsou zahrnuty pomůcky, ty si účastníci budou zajišťovat individuálně dle vlastních potřeb.

Doporučené pomůcky: sada 3 kulatých štětců vhodných na akvarel, různé velikosti; akvarelový blok s gramáží alespoň 250g, formát max A3; základní sada akvarelových barev, doporučujeme značku Umton; klihová nebo papírová páska. Veškeré pomůcky seženete ve výtvarných potřebách na Zarámí, kde Vám i s výběrem poradí.

 

Vaše místa si rezervujte zasláním e-mailu na info@mojedilna.eu, nebo na kavárně Mojí dílny. Pro rezervaci potřebujeme vědět o jaký kurz máte zájem, Vaše jméno, mail a telefon.

 

Platbu prosím proveďte nejpozději do 3 pracovních dní od rezervace.
Platbu je možné provést v hotovosti/kartou na kavárně Mojí dílny, nebo převodem na účet 2601194268 / 2010 s variabilním symbolem 282019.

S jakýmkoliv dotazem nás neváhejte kontaktovat e-mailem nebo telefonicky 604 388 685.

   

 

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?