Pátek 17:00 – 20:00 Kurz tvůrčího psaní s Petrem Nýdrle

ZAČÍNÁME 17. LEDNA

Jak a proč a kde vzniká ten přetlak svěřit své myšlenky a pocity papíru? Jsou to vjemy jen pro nás? Křehké nitky, které se časem rozplynou? Nebo myšlenky a emoce ke sdílení? Zajímaly by i jiné?

 

 

 

Psaní nesmí být nuda!!!
Téma. Motiv. Kompozice. Debaty nad donesenými texty na zadané téma. Proč píšeme, aneb jaké poučení z našeho textu plyne? Jak důležité jsou proporce? Práce s detaily při popisu. Co je to podtext. Nápad – Kompozice – Popis – Dialog – Monolog – Postava – Hledisko – Konflikty…

Kurz je otevřen pro maximálně 8 – 10 lidí a vůbec nevadí, je-li někdo začátečník nebo pokročilý. Budeme se snažit psát doma i na kurzu. Budete číst své texty, diskutovat, naslouchat jeden druhému.  A upřímná zpětná vazba vás posune kupředu jako mořský příboj plný života a energie.

Přes vymýšlení příběhů a stavění literárních základů (popis, dialog, akce) zjistíte, že psaní je řemeslo jako každé jiné. Má své zákonitosti. Naučíte se jasně sdělit, co nového či převratného vaše texty přinášejí.
Brzy pochopíte nekompromisní zásadu, že PSANÍ NESMÍ BÝT NUDA.
Sebelepší námět nestačí, pokud se čtenář k hlavním myšlenkám neprokouše nebo ztratí.
Nejedná se o teoretické přednášky. Budete tvořit!

Lektorem kurzu je Petr Nýdrle.

Režisér, herec, dramaturg, pedagog, teatrolog
Režíroval na 50 inscenací (Lorca, Bernhard, Shakespeare, Genet, Sártre, Wilde, Dorst…), v 30 inscenacích hrál (Spalovač mrtvol, Neidentifikovatelné lidské ostatky, Ornitologie, Tři v tom, Všechno je jen hra….). Učí herectví 18 let. Pravidelně spolupracuje s mentálně postiženými, dětskými domovy, autisty i dětmi ADHD. Pořádá herecké workshopy pro širokou veřejnost či divadelní soubory. Účastní se jako porota divadelních přehlídek jak amatérského, tak profesionálního divadla. Pravidelně přispívá svými články a rozhovory do několika časopisů a novin.

 

 

Kurz bude probíhat v liché pátky. Kurz se skládá ze šesti lekcí a je určen pro dospělé od 18-i let.

Termíny lekcí: 17.1., 31.1., 14.2., 28.2., 13.3., 27.3.

Minimální počet přihlášených je 6 osob, maximální 10 osob.

Cena jedné lekce, která trvá 180 minut, tedy od 17 do 20  hodin, je 415 Kč. Platba je jednorázová při rezervaci místa a činí 2.490 Kč.

Tento kurz nebude otevřen k jednorázovým rezervacím lekcí, lekce nelze nahrazovat.

 

 

Platbu prosím proveďte do 3 pracovních dní od potvrzení rezervace. Platbu je možné provést v hotovosti/kartou na kavárně Mojí dílny, nebo převodem na účet 2601194268 / 2010 s variabilním symbolem 172019.

S jakýmkoliv dotazem nás neváhejte kontaktovat e-mailem nebo telefonicky 604 388 685.

Těšíme se na vás! :)

 

Seznamte se, prosím, s PROVOZNÍM ŘÁDEM.

 

Kliknutím na PŘIHLÁŠKA DO KURZU budete přesměrováni na její vyplnění.

 

                                              

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?