Úterý 17:00 – 20:00 Kurz kresby – lidské tělo

Lektorka tohoto kurzu kresby pro dospělé – Eva Slačálková – se zaměřuje na ztvárnění lidského těla. Používá k tomu různé kreslířské techniky, které se vám v rámci tohoto kurzu o 15ti lekcích bude snažit předat.

Kurz je určen pro dospělé účastníky, nebo děti starší 15ti let, kteří již s kresbou mají alespoň malé zkušenosti. Kurz je určen pro mírně až středně pokročilé.

V kurzu se budete učit kreslit lidské tělo – jeho části, portrét, postavu. V kurzu budete často ztvárňovat živý model.

 

Lektorka o kurzu napsala:

“Kurz je určen všem, kteří se zajímají o portrét a mají už menší zkušenost jak na něj. Nebo i těm, kdo mají touhu přijít na to, jak proniknout do kouzla okamžiku, a vystihnout podobu modelu či modelky. Kresba bude většinou dle modelu, pokaždé to bude překvapení, koho uvidíme před sebou.
V začátku se zaměříme na uhel samotný, budeme se ze začátku hrát s kompozicí, světlem. U kresby uhlem se naučíme používat i některá další média. Postupně se budeme propracovávat k pastelu, kde vám ukážu jak se dá pastel použít, ať už mícháním různých tónů, a nebo jemnými tahy. Pastel je okouzlující médium, které si vás dokáže získat.”

 

O lektorce Evě Slačálkové:

“Po střední škole ekonomického zaměření jsem odcestovala do Spojených států, kde jsem vystřídala různé profese, učila se jazyk, cestovala a postupně oživovala svůj zájem o výtvarné umění, který vyvrcholil studiem na The Palette and Chisel Art Academy v Chicagu. Pod vedením amerického malíře filipínského původu Romela de la Torre, jsem se postupně během dvou a půl ročního studia, seznamovala a pronikala do techniky figurativní kresby a malby, která je doposud centrem mojí tvorby. Tu vedle Romela de la Torre ovlivnili zejména i představitelé amerického klasického portrétního malířství přelomu 19. a 20 století jakými byli např. John Singer Sagrent a Cecilia Beaux, nebo španělský představitel luminismu Joaquín Sorola. Američtí impresionisté dnešní doby Richard Schimd, Nancy Guzik a další.
Středobodem mé tvorby bylo a je lidské tělo, maluji a kreslím akty, portréty, nejraději podle živého modelu, ale i podle fotek. Z hlediska techniky dominuje olej, uhel, pastel a tužka. Určitou dobu jsem byla členkou skupiny Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí (SVUMP), vystavuji samostatně i v rámci kolektivních výstav.”

 

Kurz se skládá z 15ti lekcí, od 24.března do 30.června. Cena jedné lekce je 320 Kč. Cena obsahuje veškerý materiál (základní kvality používané na kurzy), nemusíte si s sebou nic nosit.

Cena celého kurzu je 4.800 Kč.

Minimální počet přihlášených osob je 4, maximální 10. Neobsazená místa v semestrálním kurzu budou poskytnuta k jednorázovým rezervacím.

 

Platbu prosím proveďte do 3 pracovních dní od potvrzení rezervace. Platbu je možné provést v hotovosti/kartou na kavárně Mojí dílny, nebo převodem na účet 2601194268 / 2010 s variabilním symbolem 172020.

 

S jakýmkoliv dotazem nás neváhejte kontaktovat e-mailem nebo telefonicky 604 388 685.

Těšíme se na vás! :)

 

Seznamte se, prosím, s PROVOZNÍM ŘÁDEM.

 

Kliknutím na PŘIHLÁŠKA DO KURZU budete přesměrováni na její vyplnění.

 

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?