Keramický workshop – NÁDOBÍ

Datum / čas:
14/02/2024
17.00 - 20.00

Zbývá míst: Pouze náhradníci


Tématem tohoto workshopu je NÁDOBÍ TVAROVANÉ Z RUKY. Lektorka Tereza vás provede výrobou nádobí mačkáním z volné ruky, tvarováním z plátů a pomocí forem, tedy bez použití hrnčířského kruhu. Přijďte se to s námi naučit.

 

Na tomto workshopu si vyzkoušíte výrobu:

  • hrníčku s podšálkem – vyřezáním do plátu a lepením,
  • misky – tvarováním plátu do formy,
  • talíř – z plátu,
  • další výrobky už si zvolíte dle vlastní preference.

 

Kurz se skládá ze dvou lekcí – 1.lekce středa 14.února od 17:00 do 20:00 hodin + 2.lekce středa 28.února od 17 do 19:00 hodin.

 

Na první lekci se dozvíte, jaká kritéria musí nádobí splňovat, jaké jsou typy keramické hlíny vhodné na nádobí, jak se výrobky pálí v keramické peci, jaké používáme glazury a pravidla jejich výpalu. Pak si vysvětlíte způsob formování typového nádobí (viz výše), vše si názorně ukážete a vyzkoušíte. Každý bude mít k dispozici 2 kg hlíny a můžete si vybrat, zda půjde o hlínu světlou nebo šamotovou(kamínkovou). Pro vaši představu si z tohoto množství vyrobíte 4 dezertní talířky nebo 2 – 3 jídelní talíře nebo až 5 hrníčků.

 

Po první lekci bude nádobí cca týden schnout, aby ztratilo téměř veškerou vodu a mohlo jít do pece na první výpal. Takto pro vás bude připraveno na druhou lekci.

 

Druhá lekce bude věnována barvení keramiky – glazování. Jaké jsou glazury, jaké používáme ve výrobě my, proč je tomu tak, jak se nanášejí, míchají, kombinují? To se dozvíte na druhé lekci a vše si vyzkoušíte na vlastních výrobcích. Budete si moci vyzkoušet způsoby zatírání glazury, malování glazurou, zdobení pigmenty, namáčení do glazury nebo polévání glazurami.

 

Po druhé lekci poputuje vaše nádobí opět do pece, tentokrát na druhý tzv. “ostrý” výpal. Pak bude již připraveno k vyzvednutí a používání :)

 

Lektorkou kurzu je Tereza Kučerová.

 

V ceně kurzu je zahrnutá hlína (2 kg na osobu), použití nářadí a pomůcek, dva výpaly v keramické peci, glazury, barvítka a péče lektorky :)

 

 

 

 

Cena workshopu je 1.100 Kč a platba probíhá předem.

 

Platba kurzu probíhá předem, bankovním převodem na účet 2601194268 / 2010, variabilní symbol 1402.

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

JAK SE K NÁM DOSTANETE? TADY.

V případě dotazů volejte +420 604 388 685.

Těšíme se na Vás :)

 

 

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?