Moje Dílna - kavárna a kreativní dílna

Workshop akvarelu pro začátečníky – “Magický vesmír”

Workshop akvarelu pro začátečníky – “Magický vesmír”

Datum / čas:
19/10/2023
16.30 - 19.30

Zbývá míst: 2


Akvarel je krásná, hravá a líbivá technika malby, která se poslední roky dostala opět do popředí zájmu. Nabízíme vám workshop akvarelu pro naprosté začátečníky. Tématem tohoto kurzu bude VESMÍR.

 

Vesmír nad námi i vesmír všude kolem nás – to je téma akvarelového semináře, kde se kromě malby krajinek s hvězdnou oblohou opravdu vyblbneme s kreativními nápady a s využitím vesmírného tématu v různých souvislostech. Jako vždy vše nacvičíme od úplných základů a pro ty, co se necítí zruční v předkreslovaní motivů, budou připraveny i šablonky.

 

Pro koho je tento seminář vhodný?
Ideálně pro mírně pokročilé nebo absolventy mých předchozích seminářů, ale zvládnutelné i pro úplné začátečníky. Budeme se hodně věnovat mokré, neboli „wet on wet“, technice a budeme zapíjet barvy jednu do druhé přímo v mokrém podkladu. Naučíme se vybírat vhodné kombinace barev pro noční oblohu a galaxie a nanášet hvězdy různými technikami. Po zvládnutí techniky budeme zkoušet spoustu kreativních nápadů, jak vesmírné motivy použít v naší tvorbě. Veškeré pomůcky budou na místě k dispozici, ale kdo už má vlastní barvy a štětce, doporučuji učit se rovnou s nimi.

 

Co vše si na semináři vyzkoušíme?
– Míchání barev do sebe přímo v mokrém podkladu pomocí klasických akvarelů i moderních anilinek.
– Techniky pro nanášení hvězd, malbu konstelací.
– Vyplňování složitějších motivů strukturou galaxií.
– Spoustu zajímavých nápadů na obrázky, přáníčka a tipy pro hledání vlastních kreativních nápadů.
– K dispozici budou na výběr předlohy a nafocené postupy.

 

Akvarely jsou silně pigmentované, vodou ředitelné barvy, kterými budeme malovat na speciální akvarelový papír. Veškeré pomůcky budou v ceně semináře k dispozici, pokud už ale máte vlastní výbavu a barvy, doporučuji vzít si je s sebou – ať se učíte rovnou s tím, s čím pak budete pracovat doma.

 

 

Kurz je vhodný i pro děti od cca 12ti let.

 

O lektorkce Sandře Überall Šilhanové:
“Od dětství se věnuji kresbě, ale až v posledních letech jsem se ponořila do vod, ve kterých se rozpíjejí nádherné barvy. Akvarel je výzva a nekončící dobrodružství – pro lidi, co mají rádi vše pod kontrolou je to i trochu psychologické cvičení 🙂 K malování mne motivuje i možnost skrze obrazy pomáhat. Mé obrázky jste mohli vidět např. v benefičním kalendáři sdružení Obránci zvířat, anebo v aukcích, jejichž celý výtěžek šel na pomoc dětem s nemocí SMA nebo různým depozitům pečujícím o opuštěná zvířata v ČR i SR.”

 

V kurzovném je obsažen materiál. Délka kurzu je 3 hodiny. Cena je 690 Kč.

 

Kurz je určen max. pro 10 osob. Uskuteční se při minimálním počtu 4 osob.

 

Platba kurzu probíhá předem, bankovním převodem na účet 2601194268 / 2010, variabilní symbol 1910.

KURZ PROSÍM ZAPLAŤTE DO 3 PRACOVNÍCH DNŮ OD REZERVACE.

 

JAK SE K NÁM DOSTANETE? TADY.

 

V případě dotazů volejte +420 604 388 685.

Těšíme se na Vás :)

 

V případě storna kurzu 7 dní před jeho započetím Vám vrátíme peníze na dárkový poukaz, který můžete do jednoho roku uplatnit na jiný kurz nebo volné tvoření v Mojí dílně. V případě pozdějšího storna nebo absenci na kurzu peníze nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 


Rezervace:

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.

Chcete od nás odebírat pozvánky na nové výtvarné kurzy jako první?